DANZIG wraca do Polski. Mystic Festival ogłasza kolejnego headli

i

Autor: materiały organizatora

DANZIG wraca do Polski. Mystic Festival ogłasza kolejnego headlinera

2022-12-20 10:30

Na ten koncert fani czekali 20 lat! Ostatni raz w Polsce legendarny wokalista wystąpił w 2002, na koncercie w klubie Stodoła. Jego występ w Gdańsku będzie wyjątkowy nie tylko z tego powodu. Artysta ma wystąpić ze specjalnie przygotowaną rozpiską: zagra cały debiutancki album. To z niego pochodzą takie przeboje jak „Mother” czy "Am I Demon".

Nazywają go wściekłym Elvisem, mistrzem mrocznego kiczu, niektórzy się śmieją z jego ogromnego ego, jednak nie można mu odmówić ogromnego wpływu na scenę i wyjątkowości. Glenn Danzig dał się poznać światu jako wokalista punkowej grupy The Misfits. Wraz z nimi wylansował horror punk, a gdy ten gatunek przestał mu wystarczać zaczął szukać innej drogi. Najpierw grał z zespołem Samhain, a potem realizował się w solowym projekcie: Danzig.

Nadchodzące koncerty rockowe - te gwiazdy zagrają w Polsce w najbliższym czasie!

Na swoim pierwszym albumie połączył bluesa i rocka z mrocznymi tekstami. Nie brakuje tu rozmów z diabłem oraz ostrej erotyki z pogranicza sadyzmu i masochizmu. Cover Alberta Kinga już wtedy wskazywał, że Danzig chce wrócić do korzeni gitarowego grania, ale i przyprawić je na swój mroczny sposób.

Co ciekawe, na pierwszym albumie, w piosence „Possession” na chórkach pojawił się James Hetfield z Metallici. Nie mógł zostać wymieniony w książeczce z powodów prawnych, ale na szczęście fakt ten nie umknął biografom muzyków. Wydana w 1988 roku płyta zyskała status kultowej, a teledysk do singla „Mother” królował w muzycznych stacjach telewizyjnych. Słynna rogata czaszka, która znalazła się na okładce płyty i stanie się znakiem rozpoznawczym artysty została podpatrzona na okładce 8 zeszytu serii komiksowej „The Saga of Crystar, Crystal Warrior”. Danzig współpracował wielokrotnie ze znanymi artystami komiksu, między innymi z Simonem Bisley’em.

Jego powrót do Polski po 20 latach to z pewnością wydarzenie, którego fani mrocznego Elvisa nie mogą przegapić. Zobaczymy go na Mystic Festival 2023 w stoczni gdańskiej. Będzie to jeden z 2 występów wokalisty w Europie.