Dave Mustaine

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Travis Shinn

Dave Mustaine znowu o Metallice: "Zawsze próbowali mnie powstrzymać"

2023-03-24 12:20

Dave Mustaine od lat 80. spełnia się jako lider grupy Megadeth. Zespół uznawany jest za jeden z najważniejszych, reprezentujących thrash metal. Muzyk jak najbardziej docenia wszystkie zaszczyty, chyba jednak nadal nie do końca może się pogodzić ze swoją przeszłością. Dave co jakiś czas porusza temat Metalliki, tak jak ma to miejsce teraz.

Megadeth ma obecnie pełne ręce roboty. Zespół jest w trakcie światowej trasy koncertowej, na której promuje swój wydany we wrześniu ubiegłego roku album. Krążek The Sick, the Dying... and the Dead! spotkał się z uznaniem krytyków i fanów, okrzyknięto go mianem jednej z najlepszych metalowych płyt, wydanych w 2022 roku. W ramach serii występów, formacja zawita także do Polski! Megadeth jest gwiazdą wydarzenia Triple Thrash Triumph, które odbędzie się już 23 lipca w katowickim Spodku. 

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Dave Mustaine znowu atakuje Metallikę

W przerwach od koncertowania Dave zawsze znajdzie czas, by poopowiadać trochę o swoich byłych kolegach z Metalliki. Nie mogło się stać inaczej teraz, gdy muzyk udzielił wywiadu magazynowi "Guitar World". Dave powiedział, że tak naprawdę nie ma żadnej rywalizacji między zespołami, a Megadeth jest dużo bardziej konsekwentne w tym, co robi. Zaznaczył też, że według niego Metallica miała ułatwiony start już na samym początku, a wszystko to za sprawą rzeczy, do których powstania się przyczynił. Wyraził przy tym żal mówiąc, że ma wrażenie, że konflikt między grupami znajduje się w centrum zainteresowania wszystkich bardziej, niż muzyka. Dave został także zapytany o to, jaka jest jego recepta na długowieczność, Te niewinne pytanie stało się dla niego idealną okazją do zaczepienia byłych kolegów.

Mustaine jest zdania, że Metallica zawsze próbowała go powstrzymać. Gitarzysta powiedział, że mimo wszystkozawsze starał się robić swoje, choć byli koledzy mieli mu rzucać kłody pod nogi, a mimo to udało mu się osiągnąć sukces. Na koniec tego wywodu Dave wyraził nadzieję, że oba zespoły... wyruszą jeszcze razem w trasę koncertową. Nadążacie za tym jeszcze?

Wiele z tego bierze się z postawy "nie bierz się za gó**o". Ludzie wiedzą, że Metallica zawsze próbowała mnie powstrzymać. Nigdy nie spodziewali się, że zrobię to, co zrobiłem po tym, jak mnie olali, ale odniosłem sukces i po drodze nagrywałem lepsze płyty. Ale mnie to nie obchodzi, bo cieszę się z mojego sukcesu, a miałem go pod dostatkiem. Muzyka, którą teraz tworzymy, powie ci wszystko, co musisz wiedzieć. Ale mam nadzieję, że będziemy mogli jeszcze wyruszyć razem w trasę, zanim wszystko zostanie powiedziane i zrobione, ale nie wiem, czy nam się to uda - mówi Dave w wywiadzie dla "Guitar World"

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę lat 80.? Van Halen, Guns N' Roses, Metallica i inni

Pytanie 1 z 10
Który polski artysta stworzył okładkę albumu "British Steel" Judas Priest?