Kip Winger w końcu doczekał się PRZEPROSIN od Metalliki!

i

Autor: John Salangsang/Shutterstock/Rex Features/East News Głośny konflikt z Metalliką zakończony

Kip Winger w końcu doczekał się PRZEPROSIN od Metalliki!

2023-08-07 9:12

W marcu Kip Winger, basista, wokalista i członek zespołu Winger, udzielił wywiadu, w którym poruszył temat Metalliki. Muzyk nie ukrywał, że ma żal do zespołu za sytuację z początków lat 90. Artysta jest zdania, że doprowadziła ona prawie do zniszczenia kariery jego zespołu. Kip nie ukrywał, że wciąż liczy na przeprosiny. Właśnie się ich doczekał!

Historia zespołu Winger sięga początku lat 80., jednak popularność zdobył on dopiero w 1987 roku, wraz z wydaniem debiutanckiego albumu. Płyta, zatytułowana eponimem, pokryła się platyną i przyniosła przeboje Seventeen Headed for a Heartbreak. Dużą popularnością cieszył się także wydany w 1990 roku album In the Heart of the Young, z którego pochodzi hit Miles Away. W połowie lat 90. kariera zespołu zaczęła przygasać, a jej członek i basista, Kip Winger jest zdania, że swój udział miała w tym Metallika. 

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Metallica prawie zniszczyła karierę Winger?

W 1991 roku Metallica wydała swój przełomowy "Czarny Album". Jako trzeci singiel z płyty wydana została nieśmiertelna ballada Nothing Else Matters, do której nakręcono także dość surowy, przedstawiający zespół w studiu, teledysk. W jednej ze scen Lars Ulrich rzuca lotką do... plakatu ze zdjęciem Kipa Wingera! 

Basista był w marcu gościem podcastu "Appetite For Distortion", w którym postanowił poruszyć ten temat. Muzyk powiedział, że do dziś nie wie, skąd pomysł na takie ujęcie, nie ukrywa także, że uważa, że działanie grupy miało duży wpływ na spadek reputacji Winger i przyczyniło się do tego, że ta w 1994 roku zdecydowała się zawiesić karierę. Kip powiedział, że jakiś czas temu zadzwonił do niego James Hetfield i przeprosił za całą sytuację. Basista nie ukrywa, że oczekuje także przeprosin od samego Larsa, nie spodziewa się jednak, by miało do tego dojść.

Dostępne jest wideo z audycji Howarda Sterna, w którym Lars mówi: "Człowieku, rzuciłem rzutkami w Kipa, ale to nie było nic osobistego" – i on nigdy mnie nie przeprosił, ale James Hetfield zadzwonił do mnie jakieś półtora roku temu, i przeprosił za ten incydent. To było naprawdę w porządku z jego strony. Wiesz, James jest typem faceta, z którym mogłabym się zaprzyjaźnić. Był bardzo szczery i to nie było tak, że po prostu zadzwonił, żeby przeprosić, a potem mnie zbył. Właściwie wysłał mi SMS-a kilka razy, od czasu do czasu piszemy ze sobą. Nie sądzę, żeby Lars kiedykolwiek zadzwonił do mnie z przeprosinami. Ale wiesz… Myślę, że wszyscy byli po prostu małymi dzieciakami i myśleli, że to zabawne. Dla mnie to nie było i nie jest zabawne, obrzucanie i działanie przeciwko kolegom z branży. Ale kto wie? Po prostu robili to, co robili. Nie wiem. Nie potrafię tego wyjaśnić - powiedział Kip w podcaście.

Kip Winger o obecnych relacjach z Metalliką

Wygląda na to, że coś od tamtej pory się zmieniło. W rozmowie z Yahoo Entertainment, Kip powiedział, że obecnie relacje między nim, a "całą Metalliką" jest obecnie "naprawdę dobre". Muzyk określił też, że na początku lat 90. był "totalnym łobuzem" i jako idol nastolatek po prostu stał się celem. Wygląda więc na to, że i Lars zdecydował się na wyczekiwany gest przeprosin!