Tye Trujillo wskazał swoją ulubioną partię basu Metalliki. Nie, nie zagrał jej jego ojciec!

i

Autor: Screen z YouTube/OTTTO BAND Tye Trujillo o swoich muzycznych inspiracjach od Metalliki

Tye Trujillo wskazał swoją ulubioną partię basu Metalliki. Nie, nie zagrał jej jego ojciec!

2023-08-04 10:16

To całkiem normalne, że dzieci idą w ślady swoich rodziców. Jednym z najgłośniejszych takich przypadków w świecie ciężkich brzmień jest Tye Trujillo, czyli oczywiście syn obecnego basisty Metalliki. Chłopak, mimo młodego wieku, od lat z powodzeniem rozwija swoją karierę. W najnowszym wywiadzie Tye zdradził, jakie inspiracje czerpie od zespołu swojego ojca.

Tye Trujillo to oczywiście syn obecnego basisty Metalliki, Roberta Trujillo. Chłopak już jako naprawdę młoda osoba poszedł w ślady swoich rodziców (także jego mama i żona Roberta, Chloé Trujillo, zajmuje się, poza tworzeniem sztuki, muzyką). Tye już jako zaledwie 12-latek miał okazję grać jako basista z zespołem Korn, a od tamtej pory kariera młodego muzyka zdaje się tylko nabierać tempa. Basista nie tylko działa w ramach własnego zespołu  OTTTO, który dopiero co wydał nowy singiel, promujący ich krążek Life is a Game, ale też współpracuje z formacjami Suicidal Tendencies i  Feed the Beast. W ubiegłym roku zaś basista współpracował z twórcami serialu Stranger Things, by nagrać dodatkowe partie gitary i basu do wykorzystanego w produkcji utworu Master of Puppets. 

Metallica - 5 ciekawostek o albumie "Master of Puppets" | Jak dziś rockuje?

Tye Trujillo o tym, na ile inspiruje go Metallica

Nic więc dziwnego, że działaniami młodego muzyka interesują się media, specjalizujące się w ciężkim brzmieniu. Twórcy formatu Loudwire Night zaprosili Tye do rozmowy na temat jego planów na najbliższą przyszłość, padło też sporo pytań na wiele innych kwestii. Prowadzący Chuck Armstrong zapytał basistę m.in. o to, jak to jest być fanem legendy muzyki, dodatkowo takiej, której częścią jest jego własny ojciec. Trujillo wprost zdradził, że to właśnie Metallica tak naprawdę zainspirowała go do zajęcia się muzyką. Tye zaznaczył, że nie patrzy na grupę przez pryzmat tego, że jej członkiem jest jego tata, a raczej jako na niezwykle ważny zespół, którego słuchał jeszcze jako dziecko.

Ulubiona partia basu Tye w Metallice. Nie odpowiada za nią Robert Trujillo!

Rozmowa ta stała się także okazją do przypomnienia, iż kilka miesięcy temu Tye wskazał, którą partię basu z repertuaru Metalliki ceni najbardziej. Okazuje się, że młody Trujillo zwraca się tu do samych początków zespołu, a więc do debiutanckiego Kill 'Em All i szczególnie podziwia bas w słynnym (Anesthesia) - Pulling Teeth, za którą odpowiada nieodżałowany Cliff Burton. Nie da się ukryć, wie chłopak, co dobre!