Kirk Hammett o Tye Trujillo: Jestem niesamowicie dumny z mojego młodszego kumpla

i

Autor: Screen z Instagrama/kirkhammett Gitarzysta wspiera młodszego kolegę po fachu!

Kirk Hammett o Tye Trujillo: "Jestem niesamowicie dumny z mojego młodszego kumpla"

2022-07-08 12:56

Nie milkną echa po finale najnowszego sezonu popularnego serialu “Stranger Things”. To właśnie w ostatnim odcinku widzowie mogli zobaczyć epicką scenę, w której pojawiła się klasyczna solówka z kultowego numeru Metalliki. “Master of Puppets” z dnia na dzień podbija listy przebojów na świecie, a swój niewielki udział ma w tym syn basisty zespołu - Tye Trujillo, który wziął udział w nagrywaniu dodatkowych partii gitary, specjalnie na potrzeby serialu. Teraz kilka miłych słów w stronę młodego muzyka skierował sam Kirk Hammett!

Master of Puppets został wydany jako pierwszy singiel z albumu Metalliki pod tym samym tytułem. Płyta ukazała się w 1986 roku i choć już wtedy została okrzyknięta arcydziełem, a dziś uchodzi za klasykę gatunku, to tuż po premierze nie osiągnęła bardzo dużego sukcesu komercyjnego. Master of Puppets dotarła do 29 miejsca na liście Billboard 200, a promujący ją singiel nie załapał się na żadne ze światowych zestawień. Teraz, 36 lat po premierze, piosenka przeżywa prawdziwy renesans popularności - wszystko to za sprawą użycia jej w popularnym serialu Stranger Things.

Co tam w środku gra - Metallica

Metallica w “Stranger Things”

1 lipca zadebiutowała druga część czwartego sezonu serialu Stranger Things. W finałowym odcinku pojawia się scena, w której naczelny heavy metalowiec serialu, Eddie Munson gra na swojej ukochanej gitarze właśnie numer Master of Puppets. Fragment ten nazywany jest jednym z najbardziej epickich w historii serialu, nic więc dziwnego, że doprowadził do wzrostu popularności tej kultowej piosenki. Nieoficjalnie mówi się, że 36 lat po premierze numer w końcu trafi na popularną listę Billboard Hot 100. Swój udział w całym tym projekcie miał Tye Trujillo, syn Roberta, który nagrał dodatkowe partie gitary Master of Puppets, specjalnie na potrzeby serialu. Metallica zdaje się być zachwycona takim obrotem spraw - podziękowała już twórcom serialu i powitała nowych fanów w “rodzinie Metalliki”. Kirk Hammett zdecydował się za to zwrócić bezpośrednio do młodego muzyka.

Kirk Hammett jest dumny w Tye Trujillo 

7 lipca gitarzysta zamieścił w swoich social mediach zdjęcie, na którym pozuje z synem swojego kolegi z zespołu, obaj występują na nich z gitarami. Kirk podpisał zdjęcie wskazując, że jest bardzo dumny ze “swojego młodszego kumpla”, który, według niego, wykonał kawał dobrej roboty, choć sam jest basistą, jak jego tata, nie nie gitarzystą.

Sonda
Podobała Ci się scena z odegraniem solówki?