Metallica w Stranger Things! Jaki udział miał w tym syn Roberta Trujillo?

i

Autor: Materiały prasowe - Netflix/Amy Harris/Invision/AP/East News Metallica, "Stranger Things", Tye Trujillo

Metallica w "Stranger Things"! Jaki udział miał w tym syn Roberta Trujillo?

2022-07-06 12:35

Od kilku tygodni Internet zastanawiał się, jaka kultowa solówka pojawi się w odcinkach drugiej części czwartego sezonu popularnego serialu “Stranger Things”. Twórcy serii postawili na klasykę gatunku i dzięki temu w ostatnich epizodach usłyszeć możemy kultowy numer Metalliki. Okazuje się, że swój udział w całym tym przedsięwzięciu miał Tye Trujillo - 17 letni syn basisty zespołu. Jaki numer usłyszeliśmy w odcinku? Uwaga spoiler!

W piątek 1 lipca na platformie Netflix zadebiutowała wyczekiwana druga część czwartego sezonu serialu Stranger Things. Jedną z kwestii, która wzbudzała spore zainteresowanie widzów jeszcze przed premierą, było to, solówkę z jakiej klasycznej piosenki usłyszymy w najnowszych odcinkach. W swoich przypuszczeniach Internauci stawiali na dwa typy - The Final Countdown grupy Europe i Master of Puppets Metalliki. Wszystko jest już jasne! Twórcy postawili na klasykę ciężkiego brzmienia, czyli tytułowy numer z trzeciego albumu studyjnego legendy heavy metalu. Numer, w tym kultowa solówka, w wykonaniu Eddiego Munsona, czyli postaci odgrywanej przez Josepha Quinna, pojawiają się w kluczowym momencie fabuły. Okazuje się, że swój udział w tym projekcie miał Tye Trujillo - syn obecnego basisty Metalliki.

Co tam w środku gra - Metallica

Co wspólnego ma syn Roberta Trujillo z najnowszym częścią “Stranger Things”?

Robert Trujillo zdradził na swoim Instagramie, że jego 17-letni syn Tye Trujillo, specjalnie na potrzeby tej sceny, nagrał dodatkowe partie gitary kultowej piosenki i został wymieniony w napisach końcowych! Mimo młodego wieku, Tye sprawnie rozwija swoją karierę muzyczną - basista prężnie działa we własnym zespole - OTTTO, ma też na koncie występy m.in. z Kornem i Suicidal Tendencies.

Czy “Master of Puppets” powtórzy sukces Kate Bush?

Inną piosenką, niezwykle ważną dla fabuły całego czwartego sezonu jest numer Running Up That Hill (A Deal With God) Kate Bush. Utwór 37 lat po premierze powrócił na szczyty list przebojów i bije rekordy popularności na platformach streamingowych. Czy klasyczny numer Metalliki pójdzie tym śladem i uda mu się trafić na listę Billboard Hot 100 po raz pierwszy od wydania 36 lat temu? Dowiemy się mniej więcej w poniedziałek 11 lipca, gdy pojawi się wydanie listy, które zawierać będzie informacje na temat tego, jak numer radził sobie na rynku po pojawieniu się w serialu.

Sonda
Podobała Ci się scena z odegraniem solówki?