Dave Mustaine przerwał koncert! Lider Megadeth stanął w obronie fanów i nie przebierał w słowach

i

Autor: SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News Davw Mustaine pokłócił się z ochroną na koncercie Megadeth

Dave Mustaine przerwał koncert! Lider Megadeth stanął w obronie fana i nie przebierał w słowach

2023-10-02 12:06

Dave Mustaine słynie w świecie ciężkich brzmień jako osoba, która nie boi się mówić tego, co myśli. Od lat przekonują się o tym Panowie z Metalliki, teraz za to przyszedł czas na ochroniarzy, pracujących podczas jednego z ostatnich koncertów Megadeth. Frontman w pewnym momencie przerwał występ i nie przebierał w słowach!

Zespół Megadeth świętuje w tym roku swoje 40-lecie. Pomimo tylu lat na rynku, formacja wciąż radzi sobie świetnie, czego najlepszym dowodem jest sukces najnowszej płyty legendy thrashu. Mowa o wydanym we wrześniu ubiegłego roku The Sick, the Dying... and the Dead!, numer z którego uzyskał nawet nominację do nagrody Grammy. Zespół na początku tego roku wyruszył w trasę koncertową, promującą wydawnictwo, w ramach której zawitał także do Polski. Seria występów wciąż trwa i aktualnie przeniosła się na teren Stanów Zjednoczonych. To właśnie podczas jednego z tamtejszych pokazów doszło do dość nietypowej sytuacji.

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Afera na koncercie Megadeth z ochroną w roli głównej [WIDEO]

Mowa o pokazie, który miał miejsce w Bloomington w stanie Illinois w środę 27 września. Już na sam koniec koncertu, Dave Mustaine przerwał wykonywanie kultowego Symphony of Destruction, a powodem takiego stanu rzeczy było zachowanie obecnych ma miejscu kilku ochroniarzy. Ci mieli być agresywni wobec fana, co bardzo nie spodobało się Dave'owi. Lider przerwał występ Megadeth i w ostrych słowach zwrócił się do mężczyzn, by Ci przestali bić innych ludzi, a następnie cofnął się na scenę i rozmawiał z przedstawicielem policji. Następnie Mustaine powiedział do mikrofonu, że nie wznowi koncertu, dopóki mężczyźni nie zostaną eskortowani z budynku, kolejno mówił do publiczności na temat bezpieczeństwa. Gdy sytuacja się unormowała, zespół zagrał jeszcze Holy Wars… The Punishment Due i zakończył swój set. 

Zobacz nagranie z całego zajścia i sprawdź, co Dave mówił do publiczności, poniżej!

Ci skurwiele zniszczyli moją piosenkę. Czy kiedykolwiek miałeś w nocy sny, w których bijesz ludzi, albo biegłeś albo latałeś? "Dziś obudzę się i wieczorem pobiję tych gości". Chcę podziękować policji za opiekę nad tymi ochroniarzami.… Nie wyżywaj się na gościach, którzy nie byli tacy, ale ci czterej goście tam to byli pieprzeni punkowcy. Czterech na jednego? Przepraszam, takie rzeczy po prostu mnie wkurzają. Nienawidzę łobuzów. Cholernie nienawidzę łobuzów - powiedział Dave.