Megadeth

i

Autor: SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News, Karol Makurat/REPORTER

Wiadomości

Dave Mustaine o Teemu Mäntysaarim: "To gitarzysta, którego szukałem długi czas"

Dave Mustaine – wokalista i gitarzysta Megadeth – w samych superlatywach wypowiada się o nowym gitarzyście w zespole. – Teemu to potwór. To gość, którego szukałem od bardzo długiego czasu – przyznaje.

Dave Mustaine jest zachwycony nowym gitarzystą Megadeth

We wrześniu ubiegłego roku gitarzysta Kiko Loureiro poinformował, że jest zmuszony zrezygnować w najbliższym czasie z koncertowania z Megadeth z powodów rodzinnych. Dwa miesiące później, w sieci, pojawiło się kolejne jego oświadczenie, w którym przekazał, że wspomniana absencja będzie znacznie dłuższa. Zresztą, post miał wydźwięk pożegnania. Wygląda na to, że do zespołu już nie wróci.

Jego miejsce zajął Teemu Mäntysaari, fiński gitarzysta znany m.in. z Wintersun. Nachwalić się go nie może Dave Mustaine, lider Megadeth. W wywiadzie dla kolumbijskiego kanału "Alejandrosis" na YouTubie przyznał, że "takiego właśnie gitarzysty szukał od dawna". 

Wywiad - Judas Priest - Krzysiek Sokołowski | ESKA Rock

Teemu to potwór. To gość, którego szukałem od bardzo długiego czasu. Kiedy proszę go, żeby nauczył się piosenki, on to robi. Podobnie jest z solówkami czy partiami wokalnymi. Ma naprawdę świetną prawą rękę. Uwielbiam patrzeć, jak gra, i uwielbiam patrzeć, jak się uczy, ponieważ robi to tak szybko, jak nikt inny – powiedział Mustaine. 

Lider Megadeth ponadto dodał, że przyjście do zespołu nowego gitarzysty było dla niego pewnego rodzaju impulsem. 

To sprawiło, że ponownie zainteresowałem się swoim rzemiosłem. Mogę powiedzieć, że tak naprawdę nie traktowałem gitary jako czegoś, co byłoby mi potrzebne każdego dnia. Potrafiłem ją odłożyć i nie dotykać przez kilka dni. Odkąd Teemu dołączył, jestem gotowy na rozgrzewkę, ćwiczenia i powtarzanie solówek

Megadeth ponownie w Polsce

W tym roku, po raz kolejny, w naszym kraju zagra Megadeth. Zespół będzie jednym z trzech headlinerów tegorocznej edycji Mystic Festivalu w Gdańsku. Dave Mustaine i spółka wystąpią 7 czerwca. Przypomnijmy, że Mystic odbędzie się w dniach 5-8 czerwca na terenie Stoczni Cesarskiej. Na festiwalu, oprócz Megadeth, zagrają także m.in. Machine Head, Bring Me The Horizon, Bruce Dickinson, Kerry King, Accept czy Kreator. 

Kogo wciąż brakuje w Rock and Roll Hall of Fame? Oto 10 wykonawców, którzy są pomijani: