Dave Lombardo zapowiedział pierwszy solowy album! Singiel promujący jest już dostępny

i

Autor: KRZYSZTOF ZATYCKI/REPORTER/East News Były perkusista Slayera zapowiedział solowy album!

Dave Lombardo zapowiedział pierwszy solowy album! Singiel promujący jest już dostępny

2023-03-09 15:41

Kolejny muzyk zdecydował się wystartować z karierą solową! Dopiero co pisaliśmy o planach basisty grupy System of a Down, teraz czas na inne wspaniałe nazwisko! Pierwszym solowym singlem właśnie podzielił się ze światem Dave Lombardo! Utwór zapowiada pierwszy autorski album artysty - co wiemy na temat wydawnictwa?

Dave Lombardo przygodę z muzyką rozpoczął bardzo wcześnie - w wieku ośmiu lat dał swój pierwszy występ, grając na bongosach do utworu Everybody's Everything Santany. Niedługo później Dave dołączył do szkolnego zespołu, gdzie grał na marszowym bębnie. Muzyczne zainteresowania syna bardzo szybko zauważył ojciec, który kupił mu jego pierwszy zestaw perkusyjny. Mały Dave kupił za własne pieniądze swoją pierwszą płytę - Alive! grupy Kiss i na jej podstawie uczył się grać na instrumencie. W 1981 roku Lombardo współzałożył zespół Slayer, w którym pełnił obowiązki perkusisty do 1992 roku, a następnie w latach 2001-2013 i pojawił się na dziewięciu albumach, w tym kultowym już Reign in Blood. Muzyk ma na koncie także współpracę z takimi grupami jak The Misfits czy Testament - teraz czas na coś nowego!

Dave Lombardo wyda solowy album!

Choć perkusista jest obecny na rynku od ponad czterdziestu lat i ma swój udział w powstaniu wielu projektów, to nie zdecydował się na rozpoczęcie kariery solowej - aż do dziś! W środę 8 marca muzyk podzielił się ze światem instrumentalnym utworem, w którym główną rolę gra perkusja, zatytułowanym Journey of the Host. Okazuje się, że zapowiada on autorski album artysty! Płyta Rites of Percussion ukaże się już 5 maja. Sam zainteresowany wyjaśnił, że pomysł nagrania solowego wydawnictwa zaszczepił w nim Mike Patton, z którym Lombardo gra w grupie Mr. Bungle. Perkusista rozpoczął pracę nad Rites of Percussion w czasie pandemii w swoim domowym studio.

O nowej płycie i Taco Hemingwayu - Riverside w Esce ROCK