Dave Grohl i Billie Eilish w duecie oddali hołd Taylorowi Hawkinsowi. Ta wersja My Hero wzrusza

i

Autor: ANGELA WEISS/AFP/East News Dave Gorhl i Billie Eilish w duecie

Dave Grohl i Billie Eilish w duecie oddali hołd Taylorowi Hawkinsowi. Ta wersja "My Hero" wzrusza [WIDEO]

2022-12-19 13:10

Nie jest żadna tajemnicą, że Dave Grohl jest wielbicielem Billie Eilish. Młoda artystka nie ukrywa za to, że jest wierną fanką zespołu Foo Fighters - podczas rozdania nagród Grammy w 2022 roku, Billie oddała w trakcie swojego występu hołd zmarłemu Taylorowi Hawkinsowi. Teraz Dave i Eilish połączyli siły, by ponownie uczcić pamięć nieodżałowanego perkusisty.

Billie Eilish to prawdziwy fenomen światowej sceny muzycznej. Choć artystka skończyła dopiero 21 lat, to już ma na koncie dwa albumy studyjne, które osiągnęły ogromny sukces krytyczny i komercyjny. Uważa się, że płyta When We All Fall Asleep, Where Do We Go? zapoczątkowała zupełnie nowy nurt w muzyce pop, przywołując tradycję alternatywnego grania i ponownie wnosząc je do mainstreamu. Wydawnictwo zapewniło Billie wygraną w czterech głównych kategoriach na rozdaniu nagród Grammy w 2020 roku, czyli Album of the Year, Best New Artist, Record of the Year i Song of the Year. Młoda artystka wzbudziła sympatię wielu znaczących nazwisk w środowisku muzycznych, także ze świata muzyki rockowej, wystarczy wymienić chociażby Amy Lee, Hayley Williams Dave'a Grohla.  

Dave Grohl i Billie Eilish w duecie oddali hołd Taylorowi Hawkinsowi. Ta wersja "My Hero" wzrusza [WIDEO]

Billie jest obecnie w trakcie trasy koncertowej, promującej album Happier Than Ever. Eilish zamknęła tegoroczny etap trasy trzema występami w Kia Forum. Drugiego dnia, czyli 15 grudnia, do artystki na scenie dołączył Dave Grohl - dwójka wykonała wspólnie wyjątkową, akustyczną wersję utworu My Hero, a całość zadedykowała właśnie Taylorowi Hawkinsowi. Poniżej nagranie intymnego wykonu!

Co tam w środku gra? Nirvana

Nirvana - jak dobrze znasz historię legendy grunge'u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Z jakim innym legendarnym muzykiem skonfliktowany był Kurt Cobain?