Czy nadchodząca trasa koncertowa Pantery powinna odbywać się pod tym szyldem? Wokalista The Darkness ma wątpliwości

i

Autor: Martin Harris/Capital Pictures/EAST NEWS/Duncan Bryceland / Rex Features/EAST NEWS Kontrowersje wokół powrotu Pantery

Czy nadchodząca trasa koncertowa Pantery powinna odbywać się pod tym szyldem? Wokalista The Darkness ma wątpliwości

2022-07-21 15:52

Kilka dni temu Zakk Wylde - uznany gitarzysta, znany przede wszystkim ze współpracy z Ozzym Osbournem, oficjalnie potwierdził powrót zespołu Pantera. Muzyk będzie miał okazję być częścią projektu w miejsce nieżyjącego już Darrella Abbotta. Wylde w rozmowie na ten temat powiedział, że reunion przyjmie formę muzycznego hołdu dla oryginalnego składu i muzyki, którą stworzyła Pantera. W związku z tym pojawiły się głosy, czy aby na pewno grupa powinna wyruszyć w planowaną trasę koncertową właśnie pod szyldem “Pantera” - wątpliwości w tym zakresie ma chociażby wokalista grupy The Darkness.

Nieco ponad tydzień temu, dokładnie 13 lipca, pojawiły się pierwsze wieści, jakoby na scenę w wielkim stylu miała powrócić legenda thrash metalu - grupa Pantera. “Źródło zbliżone do zespołu” miało zdradzić magazynowi “Billboard”, że planowana jest duża trasa koncertowa, która obejmie nie tylko Amerykę, ale też Europę i w ramach której formacja zagra na największych światowych festiwalach. Fani zaczęli się jednak zastanawiać, jak to wszystko będzie wyglądało biorąc pod uwagę fakt, że nie żyje już dwóch członków Pantery - założyciele grupy, bracia Abbott. Szybko okazało się, że zarówno Phil Anselmo jak i Rex Brown, a także rodzina nieżyjących muzyków zgodzili się na to, by Ci zastąpieni zostali przez Zakka Wylde’a i Charliego Benante’a. Pierwszy z nich zdążył już kilka dni temu potwierdzić, że powrót Pantery rzeczywiście ma miejsce i przybierze on formę hołdu dla oryginalnego składu i muzyki, którą stworzyła formacja.

Co tam w środku gra? - Motorhead - The best of

Czy nadchodząca trasa koncertowa Pantery powinna odbywać się pod tym szyldem?

W związku z tym pojawiły się wątpliwości ze strony części fanów i przedstawicieli środowiska muzycznego, czy aby na pewno nadchodząca trasa koncertowa Pantery powinna odbywać się pod tym szyldem. Swoje wątpliwości w tym zakresie wyraził głośno Justin Hawkins, lider zespołu The Darkness.

Justin Hawkins o powrocie Pantery

Muzyk prowadzi w serwisie YouTube kanał "Justin Hawkins Rides Again", w którym dzieli się ze subskrybentami swoimi przemyśleniami i analizami środowiska muzycznego. W ostatnim odcinku lider The Darkness poruszył temat powrotu Pantery w kontekście właśnie nazwy całego projektu. Hawkins wyjaśnił, że robi to, ponieważ widzi, że fani legendarnego zespołu różnie podchodzą do pomysłu występów. On sam ma zdanie, że powrót Pantery nie powinien się odbywać właśnie pod tym szyldem, ponieważ nie można tak nazwać grupy, która składa się z oryginalnych członków jedynie w połowie.

Pantera powinna teraz spoczywać w spokoju. Może powinni nazwać to inaczej. Może powinno to brzmieć „Ocaleni członkowie Pantery z udziałem”, a potem powinni dodać - Zakka Wylde’a i tego drugiego faceta. A może po prostu nie powinni tego robić. Nie wiem. Pełnię tu rolę Adwokata Diabła.

Sonda
Uważasz, że Pantera powinna wrócić pod oryginalną nazwą?