Zakk Wylde POTWIERDZA powrót Pantery: Jestem zaszczycony, że mogę być tego częścią

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Legendarny zespół oficjalnie powraca!

Zakk Wylde POTWIERDZA powrót Pantery: "Jestem zaszczycony, że mogę być tego częścią"

2022-07-18 11:25

W ubiegłym tygodniu świat muzyki obiegła, nieoficjalna jeszcze wtedy, informacja o powrocie legendarnego zespołu Pantera. Choć magazyn “Billboard” powoływał się w swoich artykułach na “źródła zbliżone do grupy”, to wciąż brakowało potwierdzenia ze strony samych zainteresowanych. Te zaś przyszło ze strony gitarzysty Zakka Wylde’a, który w jednej z ostatnich rozmów wprost stwierdził, że powrót rzeczywiście ma miejsce!

13 lipca magazyn “Billboard” opublikował artykuł, w którym poinformował, że dotarł do źródła, potwierdzającego powrót legendarnej grupy Pantera. Zespół rozpadł się w 2003 roku w wyniku wewnętrznych konfliktów między członkami formacji. Rok później podczas koncertu grupy Damageplan, zastrzelony został Dimebag Darrell, a w 2018 roku z powodu niewydolności serca zmarł jego brat - Vinnie Paul. Po śmierci współzałożycieli formacji, fani nie widzieli jakichkolwiek szans na powrót grupy w przyszłości. Wiadomość o reunionie miał przekazać magazynowi jeden z agentów, współpracujący z zespołem w ramach tego wydarzenia. Wskazani zostali także potencjalni zastępcy braci Abbott - nieoficjalnie mówiono, że za perkusją zasiądzie znany z Anthrax Charlie Benante, a gitarzystą zostanie Zakk Wylde. Ich kandydatury miały zostać zatwierdzone przez spadkobierców majątków nieżyjących braci. Mimo to “Billboard” wciąż powoływał się na “źródła zbliżone do zespołu”, brakowało potwierdzenia ze strony samych zainteresowanych - aż do teraz!

Co tam w środku gra? - Motorhead - The best of

Zakk Wylde potwierdza powrót Pantery!

W ostatni weekend Zakk Wylde brał udział w Inkcarceration Music & Tattoo Festival. To właśnie tam z muzykiem rozmowę przeprowadzili Matt Pinfield i Jose Mangin z Danny Wimmer Presents - wywiad szybko zszedł na temat powrotu na scenę legendarnej formacji. Zakk Wylde potwierdził te wieści! Gitarzysta zdradził, że jest zaszczycony możliwością wzięcia udziału w tym projekcie, a całość jest niczym innym, jak hołdem dla oryginalnego składu i muzyki, którą stworzyła Pantera.

Oczywiście, że to nie Pantera. Pantera to czterej faceci - Phil, Rex Dime i Vinnie. Ale to będzie coś, jak wtedy, gdy na scenę z Led Zeppelin wyszedł Jason Bonham - to było fenomenalne.

Pantera - jak miałaby wyglądać trasa koncertowa?

Nadal nie są znane szczegóły powrotnej trasy. Nieoficjalnie mówi się, że formacja miałaby zagrać liczne koncerty nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Europie, w tym na najważniejszych muzycznych festiwalach. Jeśli Pantera powróci na scenę w 2023 roku, to będą to pierwsze koncerty grupy od 2001 roku.

Sonda
Co myślisz o powrocie Pantery?