Czy Linkin Park planuje coś nowego dla fanów? Mike Shinoda o przyszłych planach zespołu i karierze solowej

i

Autor: ANGELA WEISS/AFP/East News Mike Shinoda o planach Linkin Park na przyszłość

Czy Linkin Park planuje coś nowego dla fanów? Mike Shinoda o przyszłych planach zespołu i karierze solowej

2023-11-27 12:49

Czy jest jakakolwiek szansa na to, że zespół Linkin Park jeszcze kiedyś powróci na światowy rynek z zupełnie nową muzyką i projektami? Grupa od 2017 roku pozostaje w stanie zawieszenia, a fani nie ukrywają, że są bardzo ciekawi, jak dalej potoczy się jej historia. Czy można spodziewać się czegoś od formacji w najbliższym czasie?

W 2017 roku cały świat muzyki pogrążył się w żałobie, gdy świat obiegły wieści o śmierci Chestera Benningtona. Dysponujący niesamowitym głosem, uznawany za jednego z najlepszych wokalistów na świecie, który zdobył światową sławę dzięki działalności w Linkin Park muzyk zmarł śmiercią samobójczą w wieku zaledwie 41 lat. Od tamtej pory zespół znajduje się w stanie zawieszenia - nie zapadła jednoznaczna decyzja o zakończeniu jego działalności, ale też przez te sześć lat grupa powracała na rynek jedynie przy okazji jubileuszowych wydań swoich najsłynniejszych płyt, jak miało to miejsce wiosną tego roku, z okazji 20-lecia płyty Meteora.

Linkin Park - 5 ciekawostek o albumie “Meteora” | Jak dziś rockuje?

Mike Shinoda o działalności solowej w nowym wywiadzie

Na własną działalność postawił za to Mike Shinoda. Muzyk wydał kilka miesięcy temu energetyczny, solowy kawałek, zatytułowany Already Over. Przy tej okazji wokalista i raper udzielił wywiadu dla magazynu "NME", w którym opowiedział nieco więcej o swoich planach na przyszłość. Okazuje się, że singiel nie jest zapowiedzią żadnego konkretnego wydawnictwa, a Mike nie nagrywa długogrającego albumu. Niebawem można się jednak spodziewać premiery EP-ki The Crimson Chapter EP, na którą złożą się remiksy najnowszego utworu, a także In My Head Fine. Muzyk zaznaczył jednak, że jest niezwykle wdzięczny fanom Linkin Park za tak ciepłe przyjęcie Already Over.

Jakie plany ma Linkin Park?

Shinoda został w wywiadzie zapytany także o to, czy - i ewentualnie jakie - plany na przyszłość ma jego macierzysta formacja. Niestety, nie mamy dobrych wieści dla fanów Linkin Park. Muzyk powiedział wprost, że na chwilę obecną nie są planowane żadne nowe reedycje płyt zespołu, ani inne projekty, zaznaczył przy tym, że gdy tylko coś w tym zakresie się zmieni, od razu da znać, gdyż nie lubi robić sobie z tego typu rzeczy niepotrzebnych tajemnic. Mike dodał, że nie jest fanem wydawania projektów, typu Greatest Hits. Artysta powiedział też, że plany tworzenia reedycji dochodzą do skutku tylko wtedy, gdy pewne jest, że projekt ten rzeczywiście wniesie coś nowego, a do tego będzie najwyższej jakości.

W przyszłym roku dziesięciolecie świętować będzie The Hunting Party. szósty album studyjny formacji, Czy ten jubileusz stanie się okazją do wydania edycji specjalnego krążka? Będziemy przyglądać się sprawie!