Czy Corey Taylor jest fanem Master of Puppets Metalliki? Muzyk otwarcie o kultowej płycie

i

Autor: Amy Harris/Invision/East News Corey Taylor (Slipknot) o swojej ulubionej płycie Metalliki

Czy Corey Taylor jest fanem "Master of Puppets" Metalliki? Muzyk otwarcie o kultowej płycie

2023-02-22 14:43

Corey Taylor nie ukrywa, że od lat jest wielkim fanem Metalliki. Wokalista zespołu Slipknot jakiś czas temu otwarcie powiedział co sądzi o kultowym "Czarnym Albumie", postanowił też podzielić się swoją opinią na temat innej kultowej pozycji legendy thrash metalu. Czy Corey Taylor jest fanem "Master of Puppets"?

O tym, że Corey Taylor jest wielkim fanem Metalliki wiadomo już od dawna. W ubiegłym roku w rozmowie w ramach programu "Trunk Nation With Eddie Trunk", muzyk opowiedział o tym, co sądzi o jednym z najsłynniejszych albumów grupy. Mowa oczywiście o wydanym w 1991 roku słynnym "Czarnym Albumie", który zaprezentował nieco zmienione brzmienie formacji i zapewnił jej stałe miejsce w mainstreamie. Taylor otwarcie stwierdził, że krążek ten całkowicie zmienił jego muzyczne życie, a on sam jest jego ogromnym fanem. A co wokalista ma do powiedzenia na temat innego kultowego wydawnictwa Metalliki?

Corey Taylor i "Master of Puppets" Metalliki

Master of Puppets to trzeci album w dyskografii Metalliki, ostatni nagrany z Cliffem Burtonem w roli basisty. Płyta ukazała się w 1986 roku i jako pierwsza w historii grupy dotarła do Top 30 amerykańskiego Billboardu. Dziś wydawnictwo to postrzega się jako jedno z najważniejszych metalowych wszech czasów.

Dokładnie takie same zdanie na jego temat ma Corey. W wywiadzie z 2022 roku, który ukazał się w magazynie 'Metal Hammer", muzyk powiedział, że, według niego, jest to projekt, który zdefiniował heavy metal. Wskazał go też jako jeden z trzech, które zabrałby ze sobą na bezludną wyspę. 

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Nie mam żadnych wątpliwości - "Master of Puppets" to kwintesencja metalowego albumu. Metallica ma pod dostatkiem melodii i dzikich riffów, a każdy z nich, każdy wokal, każde uderzenie perkusji, każdy występ, każda sekunda tego albumu jest po prostu perfekcyjna. Od góry do dołu, jest prawdopodobnie na liście moich dwóch najlepszych albumów, jakie kiedykolwiek powstały - powiedział Corey w rozmowie.