The Beatles

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Apple Corps LTD.

muzyka i kino

Cztery biografie The Beatles w drodze na wielki ekran! To oni wcielą się w "czwórkę z Liverpoolu"?

2024-06-06 11:55

W lutym tego roku potwierdzono, że na wielkie ekrany bardzo powoli zmierza filmowa biografia tych, bez których muzyka rockowa na pewno dziś nie wyglądałaby tak, jak wygląda. Oficjalnie ogłoszono, że rozpoczynają się prace nad filmem o The Beatles! No nie dokładnie filmem, a... filmami - takowych mają powstać aż cztery! Jak to dokładnie pomyślano i kto ma stanąć za ich kamerą? Pojawiły się pierwsze plotki o tym, kto mógłby wcielić się w muzyków!

Choć zespół The Beatles zakończył swoją działalność w 1970 roku, a więc 54 lata temu, to jego legenda, zainteresowanie grupą, jej muzyką i dziedzictwem nie mijają. Kilka lat temu rekordy popularności bił serial The Beatles: Get Back w reżyserii Petera Jackson, pod koniec 2023 roku zaś cały świat żył premierą ostatniego utworu, w której słychać wokale całej "czwórki z Liverpoolu". Kompozycja Now And Then, choć szeroko dyskutowana, okrzyknięta została jedną z najlepszych, jakie ukazały się na rynku w ubiegłym roku.

Od lat już mówi się o tym, że filmowa biografia Beatlesów jest z pewnością jedną z tych najbardziej wyczekiwanych. Głosy wszystkich fanów i fanek zostały wysłuchane - powstanie takowej zostało oficjalnie ogłoszone!

ESKA ROCK: Dzień, w którym The Beatles zagrali razem po raz ostatni. 55 lat od słynnego występu na dachu

Co wiadomo o filmie o The Beatles?

Co ciekawe, w tym przypadku nie ma jednak mowy o jednej produkcji, a o... aż czterech! W oficjalnym komunikacie prasowym, ogłaszającym rozpoczęcie prac nad tym szczególnym projektem, poinformowano, że powstaną cztery oddzielne filmy, a każdy skupi się na perspektywie danego z muzyków: Johna Lennona, Paula McCartneya, Ringo Starra i George'a Harrisona, a ich historie mają się przecinać w tych kluczowych momentach. Od razu przekazano, że projekt zatwierdzili osobiście McCartney, Starr oraz rodziny i spadkobiercy Harrisona i Lennona. W nadchodzących produkcjach mamy także usłyszeć muzykę zespołu, co potwierdził już dyrektor generalny Apple Corps Ltd. Jeff Jones.

Kto stanie za kamerą filmów o The Beatles? Kiedy premiera?

Wiadomo, że produkcją filmów zajmie się firma Neal Street Productions, a ich reżyserem będzie Sam Mendes. Filmowiec został nagrodzony Oscarem za American Beauty, odpowiedzialny jest także za takie filmowe przeboje, jak Skyfall i Spectre z serii o Jamesie Bondzie, Droga do szczęścia czy 1917. Na chwilę obecną nie wiadomo, kto miałby napisać scenariusze, podano jednak, że filmy mają trafić do kin na całym świecie w 2027 roku.

Co z odtwórcami głównych ról?

A co z aktorami, którzy mieliby się wcielić w "czwórkę z Liverpoolu"? Właśnie pojawili się pierwsze plotki na ten temat! Już jakiś czas temu mówiło się, że Sam Mendes ma na oku Paula Mescala. Ten nominowany do Oscara za rolę w filmie Aftersun aktor, którego już niedługo zobaczymy na wielkim ekranie w wyczekiwanej produkcji Gladiator 2, uznawany za jedną z największych nadziei współczesnego kina. To jego reżyser chciałby obsadzić w roli McCartneya. Co z pozostałą trójką? Jeśli chodzi o Johna Lennona, mówi się o Harrisie Dickinsonie, w Ringo miałby się wcielić Barry Keoghan, rolę George'a Harrisona twórcy mają chcieć powierzyć Charliemu Rowe. Poniżej zdjęcia czwórki aktorów - pasują do ról Beatlesów?

Jestem zaszczycony tym, że mogę opowiedzieć historię największego zespołu rockowego wszech czasów i podekscytowany możliwością podważenia wyobrażenia tego, czym jest wycieczka do kina - skomentował swój udział w projekcie Sam Mendes.

Paul Mescal (potencjalny Paul McCartney)

Barry Koeghan (potencjalny Ringo Starr)

Harris Dickinson (potencjalny John Lennon)

Charlie Rowe (potencjalny George Harrison)

Oto ciekawostki o albumie "Let It Be":

Listen on Spreaker.