Paul McCartney

i

Autor: Materiały prasowe

Przełom po 50 latach - odnaleziono skradziony bas Paula McCartneya! Kobieta, która go zwróciła domaga się nagrody

2024-02-20 13:28

Bywa, że na pewne dobre rzeczy trzeba troszkę poczekać. Przekonał się o tym na własnej skórze Paul McCartney - legenda The Beatles po ponad 50 latach odzyskała pewną szczególną zgubę. Mowa o legendarnej już wśród fanów artysty gitarze basowej, która została mu skradziona. Jak to jednak w życiu bywa - nie ma nic za darmo!

Wśród fanów Paula McCartneya i The Beatles statusem niemal legendarnej od lat cieszy się gitara basowa, której jeszcze w początkach lat 70. właścicielem był muzyk. Mowa o modelu Hofner 500/1, który został skradziony w październiku 1972 roku. McCartney kupił instrument w 1961 roku w Hamburgu za 30 funtów i często występował z nim na pierwszych koncertach Beatlesów, wykorzystywał go także w trakcie sesji nagraniowych płyt grupy, jak chociażby Let It Be.. Już w ubiegłym roku fani muzyka powołali do życia projekt "The Lost Bass Project", który miał na celu odnalezienie drogocennej zguby. Całość skończyła się sukcesem!

ESKA ROCK: Dzień, w którym The Beatles zagrali razem po raz ostatni. 55 lat od słynnego występu na dachu

Odnaleziono zaginiony bas McCartneya!

W toku okazało się, że w 1972 roku w dzielnicy Nothing Hill w Londynie doszło do rabunku, w którym skradziono bas. Trop doprowadził detektywów-amatorów do osoby, która ostatecznie jako ostatnia kupiła instrument. Okazało się, że gitara znajdowała się w Sussex, a jej zwrotu dokonała żona mężczyzny, do którego Hofner należał w ostatnich latach.

Kobieta oczywiście oddała bas, zaznacza, że nie wiedziała, jaka jest jego historia i zaznaczyła, że jej nieżyjący już mąż sam odziedziczył gitarę po śmierci swojego brata. W rozmowie z "The Sun" powiedziała ona także, że do futerału włożyła list, w którym poprosiła o nagrodę za zwrot drogocennego instrumentu, powołując się na swoją trudną sytuację materialną. Jak zaznacza, muzyk i jego współpracownicy odpowiedzieli pozytywnie na jej prośbę i pozostają z nią w stałym kontakcie, by doprowadzić sprawę do końca.

Sprawdź listę 8 najlepszych piosenek, napisanych przez Paula McCartneya dla The Beatles!