Criminal Tango + Hańba! + Hiob Dylan

i

Autor: Materiały prasowe

Criminal Tango + Hańba! + Hiob Dylan - wyjątkowy koncert w Hydrozagadce 22.04.2022

2022-04-20 21:01

Criminal Tango, czyli warszawscy bikiniarze zagrają w stołecznej Hydrozagadce 22 kwietnia 2022 roku. Poza mieszanką punka, rock'n'rolla i swingu, w swoją muzyczną podróż zabierze nas niepowtarzalny Hiob Dylan. Podczas piątkowego wydarzenia zagra także Hańba!, której koncerty podbiły serca polskiej i zagranicznej publiczności. Każdy, kto lubi rodzimą muzykę z charakterem nie może przegapić tego koncertu.

Criminal Tango to zgraja stołecznych obiboków grających mieszankę punk rocka i rock’n rolla z domieszką neo-swingu. A wszystko to utrzymują w charakternej atmosferze ulic Grzesiuka i Tyrmanda. Zespół istnieje od Października 2010 roku. Zagrali wtedy w jeszcze niepełnym składzie debiutancki koncert w klubie Dobra Karma. Przez te lata skład powiększył się do siedmiu osób, a na aktualnym koncie Criminal Tango znajduje się kilka wydawnictw:

  • debiutancki mini-album WARSZAWSCY BIKINIARZE
  • LP W GRANICACH ROZSĄDKU (2013)
  • LP KULTURA ZA KULTURĘ (2015)
  • mini-album SZTUKA JEST SZTUKA (2019)

Z kolei Hańba! to fabularny koncept, którego bohaterowie piętnują zło otaczającego ich świata przełomu lat 30. i 40. XX wieku słowami międzywojennych poetów, zarówno tych dobrze (Tuwim, Broniewski), jak i mniej znanych (Szymański, Ginczanka, Szenwald i in.). W 2018 roku zespół został uhonorowany Paszportem Polityki „za muzyczno-literacko- polityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia”. W 2020 Hańbę! nagrodzono Fryderykiem za krótkogrającą płytę "1939" - Album Roku w kategorii Muzyka Świata. Orkiestra zbuntowana jest również laureatką nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2017) oraz nagrody im. Czesława Niemena (Nowa Tradycja 2014). 

Hiob Dylan to muzyk/performer grający na banjo i śpiewający autorskie piosenki nawiązujące do amerykańskich gatunków muzycznych takich jak anti-folk i outlaw country. Hiob śpiewa jednak po polsku i o Polsce. Wydawnictwa: Muzyka krajowa (LP, 2020), Howdy (EP, 2021).

Criminal Tango + Hańba! + Hiob Dylan - bilety

Bilety będzie można kupić w dniu koncertu "na bramce" w cenie 50 zł. Start wydarzenia o 20:00. Po koncertach dla wszystkich, którzy będą mieć siłę after party do upadłego.

A poniżej prezentujemy nowy numer Criminal Tango - Anegdoty.

Materiały prasowe