Cradle of Filth

i

Autor: Materiały prasowe

Cradle of Filth zapowiada KOLEJNE dwa koncerty w Polsce! Gościnnie Butcher Babies!

2024-02-23 12:02

Trzy koncerty Cradle Of Filth w naszym kraju to chyba dla Was za mało, więc co powiecie na dogrywkę? Dani Filth i załoga latem wystąpią w Polsce dwukrotnie - we Wrocławiu i Katowicach - w obu przypadkach w towarzystwie amerykańskiego Butcher Babies!

Cradle Of Filth to zespół-instytucja w świecie ekstremalnego metalu i bez wątpienia jeden z najważniejszych reprezentantów gatunku rodem z Wysp Brytyjskich. Styl dowodzonej przez Daniego Filth’a, założonej w 1991 roku grupy na początku opierał się na black metalu. W późniejszych latach działalności, poprzez dorzucenie wpływów zaczerpniętych z metalu gotyckiego i symfonicznego, muzyka Cradle Of Filth zyskała bardziej komercyjny charakter, co poskutkowało miejscem na międzynarodowych listach przebojów przy okazji albumów “Damnation and a Day” (2003), “Thornography” (2006), “Hammer Of The Witches” (2015), czy “Existence is Futile” (2021). W kwietniu zeszłego roku ukazała się “Trouble and Their Double Lives” - płyta koncertowa oraz pierwszy materiał formacji wydany we współpracy z Napalm Records, na którym znalazły się również dwa premierowe utwory - “She is a Fire” oraz “Demon Prince Regent”.

Butcher Babies to przede wszystkim niesamowita energia, za pomocą której zespół podbija światowe sceny już od ponad dekady. Ich pierwsze dwa albumy plasowały się w TOP 5 kilku billboardowych notowań, grali trasy z Megadeth, Robem Zombie, Marylinem Mansonem Five Finger Death Punch, Danzigiem oraz na największych festiwalach, takich jak np. Download, Hellfest, Knotfest, a nawet wystąpili w netfixowskim hicie “Slasher” oraz w filmie “Alleluia!: The Devil’s Carnival”. W zeszłym roku formacja podzieliła się z fanami podwójnym albumem “Eye for an Eye … / … Till the World’s Blind”

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Cradle of Filth i Butcher Babies na dwóch wspólnych koncertach w Polsce [DATY, MIASTA, BILETY]

  • 5.08.2024 - Wrocław, A2
  • 6.08.2024 - Katowice, P23

CZASÓWKA

  • 19:00 - drzwi
  • 20:00 - BUTCHER BABIES
  • 21:15 - CRADLE OF FILTH

BILETY: Sprzedaż biletów rozpocznie się w poniedziałek, 26 lutego o godzinie 10:00 na stronie organizatora.