Córka Kurta Cobaina wskazała utwór Nirvany, przy którym zawsze płacze: Zdałam sobie sprawę, że nie mogę przed tym uciec

i

Autor: AKPA/AUG/FaceToFace/REPORTER Frances Bean Cobain mówi o muzyce swojego ojca

Córka Kurta Cobaina wskazała utwór Nirvany, który zawsze ją wzrusza: "Zdałam sobie sprawę, że nie mogę przed tym uciec"

2023-04-04 22:25

Frances Bean Cobain, jedyna córka Kurta Cobaina i Courtney Love, trzyma się raczej z boku i nie aspiruje do show biznesu. Niekiedy jednak kobieta robi wyjątki, by opowiedzieć nieco o swoim ojcu, a szczególnie muzyce grupy, której był liderem, Nirvany. W jednym z wywiadów Frances wskazała utwór legendy grunge'u, przy którym zawsze płacze.

Frances Bean Cobain urodziła się 18 sierpnia 1992 roku, jako jedyna córka Kurta Cobaina i Courtney Love. Dziewczyna otrzymała imię na cześć gitarzystki szkockiego duetu indie popowego, The Vaselines -  Frances McKee. Jej rodzicami chrzestnymi są Michael Stipe, lider REM i aktorka Drew Barrymore. Frances była w centrum zainteresowania mediów jeszcze zanim pojawiła się na świecie - o ciąży Courtney, ze względu na jej wypowiedzi na temat zażywania substancji psychoaktywnych, mówił cały świat. Już po narodzinach, sławni rodzice chętnie brali z córką udział w sesjach zdjęciowych, czy najsłynniejszych galach. Po śmierci ojca, ze względu na problemy Courtney Love z używkami i prawem, Frances znalazła się pod opieką swojej babci, matki Cobaina. Frances zajmuje się modelingiem, jest artystką wizualną, to ona także, jako spadkobierczyni, kontroluje prawa do wizerunku swojego zmarłego ojca.

Który utwór Nirvany doprowadza Frances Bean do płaczu?

Frances Bean trzyma się na uboczu show biznesu, nie aspiruje do tego, by w obecnym momencie jej życia robić rzeczy, o których mogłyby rozpisywać się media. Niekiedy jednak robi wyjątki, by opowiedzieć o swoim nieżyjącym ojcu. Takim właśnie był wywiad dla legendarnego magazynu "Rolling Stone"który swego czasu bardzo rozpisywał się o Kurcie. W udzielonym w 2015 roku ekskluzywnym wywiadzie, Frances Bean zdradziła, że zupełnie nie trafia do niej grunge, a w związku z tym nie jest ona fanką muzyki Nirvany. Bliżej jej do brzmienia, które prezentują takie grupy, jak Mercury Rev, Oasis, Brian Jonestown Massacre. Wszystko to ma swoje korzenie w nastoletnich latach kobiety, kiedy to numery grupy jej nieżyjącego ojca atakowały ją dosłownie z każdej strony. Z czasem Frances Bean uświadomiła sobie jednak, że nie uda się jej uciec od Nirvany. 

Jakie utwory z repertuaru zespołu córka Kurta ceni sobie najbardziej? Territorial Pissings to jeden z jej ulubionych. Frances Bean szczególnie ceni sobie też kompozycję Dumb. Jak sama powiedziała, za każdym razem, gdy go słyszy, płacze.

Klub 27 - klątwa, która wisi nad młodymi i sławnymi? /Eska ROCK

"Territorial Pissings” to zaj***ta piosenka. No i "Dumb" — płaczę za każdym razem, gdy słyszę tę piosenkę. To okrojona wersja sposobu, w jaki Kurt postrzegał siebie samego — na narkotykach, bez narkotyków, czując się nieadekwatnym do bycia określanym głosem pokolenia - powiedziała Frances w wywiadzie dla "Rolling Stone".

Nirvana - jak dobrze znasz historię legendy grunge'u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Z jakim innym legendarnym muzykiem skonfliktowany był Kurt Cobain?