Corey Taylor zdradził, że zaczął pisać książkę!

i

Autor: Ricky Bassman/CSM/REX/Shutterstock/EAST NEWS O czym jest pierwsza powieść muzyka?

Corey Taylor zdradził, że zaczął pisać książkę! O czym ma być powieść muzyka?

2022-11-04 9:36

Corey Taylor to prawdziwy człowiek orkiestra! Dopiero co wydana płyta ze Slipknotem, trasa, prace nad solowym krążkiem, działalność w fundacji, wykupienie kultowego dla fanów horrorów magazynu czy działania na rzecz promocji młodych, obiecujących zespołów. Teraz do tego zbioru doszło jeszcze pisanie kolejnej książki! Kiedy on ma na to wszystko czas?

Corey Taylor to prawdziwy człowiek orkiestra! Artysta od lat spełnia się jako wokalista legendy nu metalu, grupy Slipknot i to właśnie działalność na polu muzycznym przyniosła mu największą popularność i uznanie. Corey rozpoczął także karierę solową wydaną dwa lata temu płytą CMFT, która została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków, odniosła też spory sukces komercyjny. Taylor chętnie nawiązuje także współprace z innymi artystami, prowadzi własną fundację, a tuż przed Halloween ogłosił, że kupuje prawa wydawnicze do kultowego magazynu dla fanów horrorów, czyli "Famous Monsters of Filmland". To jednak nie wszystko! 

Corey Taylor zdradził, że zaczął pisać książkę! O czym jest pierwsza powieść muzyka?

Corey Taylor był jedną z gwiazd For The Love Of Horror, czyli konwentu dla fanów tego gatunku, który odbył się w dniach 22-23 października w Wielkiej Brytanii. Muzyk wziął udział w serii pytań i odpowiedzi, podczas której zdradził, że rozpoczął prace nad swoją kolejną książką! Będzie to powieść utrzymana w konwencji dreszczowca, na chwilę obecną artysta ma ukończone trzy rozdziały, choć prace nad projektem rozpoczął już rok temu. Corey nie zdradził szczegółów zarysu fabuły, powiedział jednak, że będzie to rzecz mająca związek z "medium, wiedźmą, seryjnym mordercą i demonem". Muzyk-pisarz powiedział, że ma już konkretny plan na poprowadzenie akcji i być może będzie ją kontynuował w kolejnych powieściach z tej serii. Zdaje on sobie sprawę z tego, że projekt może zostać przyjęty na różne sposoby, uważa jednak, że człowiek przez całe życie powinien próbować. Nadchodząca książka będzie już piątą w bibliografii Taylora.

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

I to dziwne –  te medium rozwija ten rodzaj psychicznej więzi z seryjnym mordercą, który nie zdaje sobie sprawy, że ma zdolności parapsychologiczne. To ciekawy zwrot akcji. A jeśli zrobię to dobrze, mam plan, by użyć głównych bohaterów w kilku innych książkach - powiedział Corey na konwencie.