Corey Taylor kupuje prawa do wydawania kultowego magazynu. W sam raz na Halloween!

i

Autor: Amy Harris/Invision/East News Nowy projekt lidera Slipknot

Corey Taylor kupuje prawa do wydawania kultowego magazynu dla fanów horrorów. W sam raz na Halloween!

2022-10-19 11:17

Corey Taylor nie zwalnia tempa! Dopiero co światło dzienne ujrzał najnowszy album grupy Slipknot, właśnie rozpoczęła się solowa trasa artysty, a on sam przymierza się do wydania swojej drugiej solowej płyty w przyszłym roku. Mało? Dla Taylora widocznie tak! Muzyk postanowił przywrócić do życia pewien bardzo wyjątkowy projekt!

Corey Taylor dosłownie nie ma sobie równych pod względem ilości energii! Dopiero co światło dzienne ujrzał najnowszy album grupy Slipknot - The End, So Far osiągnął bardzo duży sukces krytyczny i komercyjny i świetnie radzi sobie na listach przebojów. Zgodnie z zapowiedzią muzyk postanowił teraz nieco bardziej skupić się na solowych projektach - rozpoczęła się jego trasa koncertowa, trwają prace nad drugą płytą Coreya, która miałaby ujrzeć światło dzienne już w przyszłym roku, a do tego artysta bardzo angażuje się w pracę założonej przez siebie fundacji. Sporo? Nie dla Taylora! Muzyk właśnie zaangażował się w kolejny projekt, za który wyjątkowo będą mu wdzięczni fani horrorów!

Corey Taylor kupuje prawa do wydawania kultowego magazynu

Estetyka horroru od razu kojarzyć się może z wizerunkiem grupy Slipknot, zresztą jej członkowie nigdy nie ukrywali, że są ogromnymi fanami tego gatunku. Właśnie w szczególny sposób udowodnił to Corey Taylor - w wywiadzie z magazynem "Rolling Stone" wokalista zdradził, że zdecydował się wykupić prawa do wydawania kultowego dla fanów horroru magazynu. Mowa o "Famous Monsters of Filmland", który w swoim najbardziej znanym i legendarnym kształcie publikowany był w latach 1958-1983. W ramach tego projektu Taylor połączył siły ze swoim partnerem biznesowym Ebenem McGarrem - Panowie mają w planach nie tylko ożywić legendę czasopisma, ale także wydawać pod marką filmy, gadżety, a w przyszłości nawet organizować festiwale i konwenty. Pierwszym krokiem w tym projekcie będzie zdigitalizowanie dotychczas wydanych numerów tak, by każdy fan miał do nich dostęp za darmo w sieci, następnie zaś marka umożliwi wykupienie pakietów na zakup kolejnych edycji czasopisma. 

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Naszym celem jest zbudowanie fundamentu, który umożliwi wprowadzenie "Famous Monsters of Filmland" do czasów współczesnych, przy jednoczesnym uhonorowaniu dziedzictwa, które istniało wcześniej. To było pierwsze prawdziwe miejsce, w którym my, jako fani horroru, mogliśmy czuć się bezpiecznie, razem połączeni, dowiedzieć się, że nie jesteśmy sami w tej pasji. Internet ułatwia to połączenie jeszcze bardziej, więc chcemy stworzyć kolejne miejsce dla każdego fana - powiedział Corey o swoim najnowszym projekcie.

"Famous Monsters of Filmland" - historia

Czasopismo "Famous Monsters of Filmland" zostało założone w 1958 roku przez wydawcę Jamesa Warrena i redaktora Forresta J Ackermana. Magazyn szybko zyskał sobie miano kultowego i inspirował innych artystów - w 1981 roku zespół The Misfits zaczął wykorzystywać charakterystyczną czcionkę tytułu czasopisma na swoim albumach, koszulkach i innych materiałach promocyjnych, w 1999 roku zaś wydał album, zatytułowany Famous Monsters.