Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę rockową lat 60.? - QUIZ dla fanów kultowych brzmień

i

Autor: GP/MPI/Capital Pictures/Capital Pictures/East News/Screen z YouTube - The Doors Quiz o zagranicznej muzyce lat 60.

QUIZ

Co wiesz o światowym rocku lat 60.? Muzyczny quiz

2024-03-16 8:32

Nie da się ukryć - lata 60. to okres kluczowy dla muzyki rockowej. To wtedy właśnie coraz to większą popularność zaczęły zyskiwać gatunki, który z biegiem lat okażą się kluczowe dla historii tej stylistyki. Co działo się w tej dekadzie? Co wiesz na temat zagranicznej muzyki rockowej lat 60.? Sprawdź się w naszym quizie!

Lata 60. - muzyka, słońce, hippisi, rewolucja obyczajowa, wolność, młodość, wiatr zmian. Te słowa mogą przyjść do głowy jako pierwsze, gdy pomyślimy o tej dekadzie. Czasy kultowe, niezwykle ważne dla historii kultury, popkultury, filmu, teatru, performansu i oczywiście muzyki. To właśnie w tym okresie czasu zaszły znaczne zmiany w stylistyce, kluczowe, jak się okazało, dla historii muzyki rockowej. Przez te niespełna dziesięć lat gatunek ten ewoluował w sposób, który nikomu się nie śnił, którego nikt się nie spodziewał. To w tej dekadzie właśnie pojawił się rock klasyczny, rock psychodeliczny, rock progresywnym, folk-rock, a coraz więcej artystów uznało, że warto, by wykorzystywać własną muzykę do opowiadania historii - tak własnie narodził się boom na albumy koncepcyjne. 

10 najlepszych zespołów rockowych. Które grupy znalazły się w czołówce?

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę rockową lat 60.? - quiz

Co wiesz o latach 60.? O tym zwłaszcza, co działo się w muzyce w tamtym okresie czasu? Choć wszystko to miało miejsce już wiele lat temu, warto pamiętać o korzeniach, o artystach, artystkach i zespołach, bez których historia rocka wyglądałaby zupełnie inaczej. Sprawdź się w naszym quizie dla prawdziwych fanów zagranicznych brzmień lat 60.!

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę rockową lat 60.? - QUIZ dla fanów kultowych brzmień

Pytanie 1 z 10
W którym roku ukazał się debiutancki album Boba Dylana?