Co dalej z płytą „Luft” Romana Kostrzewskiego? Nowe oświadczenie

i

Autor: Kat i Roman Kostrzewski Okładka płyty zapowiadanej "Luft".

Co dalej z płytą „Luft” Romana Kostrzewskiego? Nowe oświadczenie

2022-11-15 15:38

„Przed śmiercią bardzo prosił, aby płytę dokończyć i wydać. Obiecałyśmy mu, że to zrobimy” – pisze w oświadczeniu wieloletnia partnerka wokalisty Patrycja Kułak wraz z córką Natalią Kostrzewską. Niestety stanęły przed bardzo poważnym problemem, który stawia pod znakiem zapytania całe przedsięwzięcie.

Jeszcze za życia Roman Kostrzewski uruchomił preorder płyty, mając nadzieję, że uda mu się ją dokończyć. Jest to kontynuacja solowego projektu, rozpoczętego od płyty „Woda” z 2007 roku. Wokalista planował wydać serię albumów, z których każdy koncentrowałby się wokół jednego z czterech żywiołów. Drugi w kolejności miał być „Luft” i odnosić się do powietrza.

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK

Patrycja Kułak i Natalia Kostrzewska tłumaczą w oświadczeniu na stronie „Kat i Roman Kostrzewski”, że niestety Roman nie zdążył nagrać linii wokalnych z odpowiednim tekstem. Udało mu się jedynie nagrać wokalizy sugerujące docelowe brzmienie partii, ale bez tekstu.

- Niestety płyta choć w znacznej mierze jest ukończona muzycznie – oprócz dwóch znanych Wam już utworów – nie posiada pełnych linii wokalnych – czytamy w oświadczeniu - w niektórych miejscach istnieje tylko linia melodyczna śpiewana przez Romka po „szwedzku”.

Kostrzewska i Kułak zapowiadają, że mimo tak poważnego problemu płyta się ukaże. Będzie jednak musiała zmienić swój charakter, dlatego poprosiły fanów o cierpliwość i więcej czasu.

-Mamy pewien pomysł na dokończenie tej płyty w taki sposób, aby nie ingerować w to, co pozostawił Romek, a jednocześnie wypełnić pustkę w postaci braku jego wokalu – napisały na Facebooku - Będzie to coś wyjątkowego i bardzo osobistego… Mamy nadzieję, że osłodzi to Wam choć częściowo niedosyt spowodowany w/w brakami. Prace nad ukończeniem Luftu już trwają, natomiast oprócz samych kwestii muzycznych, istnieją także niezwykle skomplikowane aspekty prawne. Na długość trwania tych spraw niestety nie mamy wpływu, więc trudno określić ramy czasowe, w których płyta się ukaże, natomiast na pewno nie będzie to szybciej niż… pół roku.

Była partnerka oraz córka zapowiedziały, że niedługo zostanie także uporządkowana sprawa z niezrealizowanymi zamówieniami ze sklepu zespołu. Od pewnego czasu zablokowano tam sprzedaż, pojawiły się dodatkowe opóźnienia w wysyłkach. Zapowiadają, że mailowy adres kontaktowy [email protected] już działa i zapraszają do kontaktu mailowego by po kolei wszystko uregulować i wyjaśnić.

Roman Kostrzewski zmarł 10 lutego w Bytomiu. Oto pełen tekst oświadczenia partnerki i córki artysty.