Cinemon powraca z wybuchowym albumem Supercharged

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Klaudia Krupa Nowy album zespołu Cinemon

Cinemon powraca z wybuchowym albumem "Supercharged"

2023-06-13 13:17

Cinemon naładuje Was gitarową energią i ponownie rozpali polską scenę rockową za sprawą swojego najnowszego, wyczekiwanego albumu Supercharged, który właśnie ujrzał światło dzienne. Sprawdźcie!

Rockowe korzenie, czerpiące inspiracje od absolutnych legend gitarowych scen, takich jak Led Zeppelin, Jimi Hendrix i Neil Young czy pionierów grunge'u w postaci Pearl Jam i Alice in Chains w połączeniu ze współczesną alternatywą? Płynne przechodzenie od klasycznego rocka przez bluesa po free-jazz? Cinemon tworzą unikalną dźwiękową tożsamość, która absolutnie wymyka się z ciasnych gatunkowych szufladek.

To brzmieniowy fundament, który fani krakowskiego trio doskonale znają. Na swoim najnowszym albumie Supercharged, zespół wkracza jednak na zupełnie nowe terytoria, dodając takie elementy jak sekcja dęta, skrzypce i wiolonczela, chóry w stylu gospel czy hipnotyzujące syntezatory. Przy tym wszystkim zachowują i nie podważają swojego muzycznego DNA. 

Aerosmith - największe przeboje amerykańskiej legendy rocka

Warstwa tekstowa

W warstwie tekstowej Supercharged eksploruje aspekty współczesnego społeczeństwa, badając takie tematy jak nadmierne tempo życia, konsumpcjonizm, niekontrolowane rozprzestrzenianie się dzikiego kapitalizmu, przeciążenie informacyjne, chaos i kruchość ludzkiej egzystencji, co mogliśmy odkrywać w podróży przez dotychczasowe single zapowiadające wydawnictwo: tytułowy Supercharged, Flood, The Last Trip, Bleeding-Heart Blues czy Twisted Hide and Seek.

Za sprawą introspektywnych tekstów i stojących za nimi przejmujących historii, najnowsze dzieło Cinemon zagłębia się w konsekwencje nieustannie przyspieszającego świata, w którym pogoń za postępem wiąże się z ogromnymi kosztami cywilizacyjnymi i osobistymi. Supercharged to zderzenie dwóch skrajnych wizji świata: w jednej z nich przeważają niekontrolowany bieg do przodu, presja sukcesu i ciągłego rozwoju, gromadzenie rzeczy i konsumpcjonizm; w drugiej — skutki tego dzikiego biegu: przemęczenie, depresja, zagubienie, a w większej skali — konflikty polityczne, walka o wpływy i pieniądze. Całość wieńczy utwór o bolesnym odpuszczaniu przywiązania i próbie znalezienia pokoju w nowym i nieznanym.

Okładka

Powyższe rozważania obrazuje wyjątkowa okładka albumu, zaprojektowana przez Dominika Ostrowskiego — doskonałego gitarzystę, wieloletniego przyjaciela zespołu, ale przede wszystkim utalentowanego grafika, któremu udało się przełożyć chaotyczne wizje muzyków na konkretny, namacalny projekt. Grafika przedstawia czaszkę wyłaniającą się z komiksowych elementów odpowiadających konkretnym utworom z płyty. Ich nieoczywiste połączenie symbolizuje dystopijny cel podróży, który pozostaje poza naszą percepcją. W nawiązaniu do artystycznej wizji albumu, jego wersja CD została wydana w niecodziennym formacie, ozdobionym srebrnymi i przezroczystymi elementami, czyniąc z wersji fizycznej Supercharged ekskluzywny, kolekcjonerski artefakt.

Premierze albumu towarzyszy jednocześnie kampania crowdfundingowa, której celem jest wydanie Supercharged również w wersji winylowej, co potwierdza wierność zespołu do analogowych rozwiązań i idei DIY. W zamian za pomoc artyści oferują swojej społeczności szereg unikatowych nagród, a sama inicjatywa pozwala fanom Cinemon aktywnie przyczynić się do realizacji wyjątkowego wydania winylowego.