Josh Homme wygrał z chorobą nowotworową! Już jest okej

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Josh Homme wolny od raka

Josh Homme wygrał z chorobą nowotworową! "Już jest okej"

2023-11-20 10:35

W połowie czerwca swoją premierę miał najnowszy, pierwszy od sześciu lat album Queens of The Stone Age. Wydawnictwo zrobiło duży szum na rynku, uzyskało nominację do Grammy, a zespół wciąż jest w trakcie promującej go trasy. Jak czuje się obecnie Josh Homme, który kilka miesięcy temu zdradził, że zdiagnozowano u niego nowotwór? Okazuje się, że jest dobrze!

Queens of the Stone Age powstał w 1996 roku w Seattle w stanie Waszyngton. Założycielem zespołu jest Josh Homme, który od lat pozostaje jego jedynym stałym członkiem. Formacja bardzo szybko zwróciła na siebie uwagę brzmieniem, łączącym w sobie elementy klasycznego rocka, hard rocka, ale także bluesa, alternatywnego metalu czy nawet elektroniki. QOTSA zadebiutował w 1998 roku krążkiem, zatytułowanym po prostu eponimem. Przełom krytyczny i komercyjny nadszedł dwa lata później, wraz z wydaniem płyty Rated R, z której pochodzi kultowy już utwór The Lost Art of Keeping a Secret. Z równie dużym uznaniem spotkały się także kolejne wydawnictwa zespołu.

Queens of the Stone Age - najlepsze numery rockowej formacji

Josh Homme o nowym albumie zespołu

W połowie czerwca tego roku światło dzienne ujrzał pierwszy od sześciu lat, ósmy album studyjny QOTSA, In Times New Roman… W ramach promocji krążka Homme udzielił wywiadu magazynowi "Revolver", w którym opowiedział nieco więcej o kulisach nagrań wydawnictwa.

Zdradził on wtedy, że In Times New Roman... to efekt przełamania twórczej niemocy, w którą Josh wpadł po głośnym rozstaniu z Brody Dalle. Muzyk zdecydował się opowiedzieć za pomocą utworów o tym, przez co przechodził przez ostatnie lata, w związku z czym teksty mają wyjątkowo osobisty, niekiedy szczery i brutalny wymiar. Homme mówi także wprost, iż tworzenie i komponowanie to dla niego swego rodzaju terapia. Artysta potwierdza, że prace nad płytą rozpoczęły się już w 2021 roku, jednak partię wokali nagrał on dopiero po roku, a wszystko to ze względu na bardzo silne problemy emocjonalne, spowodowane nie tylko rozpadem małżeństwa, ale też śmiercią bliskich przyjaciół: Taylora Hawkinsa i Marka Lanegana i walką o prawa do opieki nad dziećmi. Okazuje się, że nie były to jedyne ciosy, jakie w tym czasie spadły na Josha...

Josh Homme wolny od raka!

To właśnie w ramach tego wywiadu Josh zdecydował się wyznać, iż w ubiegłym roku zdiagnozowano u niego nowotwór. Muzyk nie powiedział, o jaki typ raka chodzi, zaznaczył jednak, że guz został wycięty, wszystko przebiegło pomyślnie, on jednak nadal dochodzi do siebie po terapii.

Teraz, po kilku miesiącach, muzyk podzielił się nowymi informacjami na temat swojego stanu zdrowia. W wywiadzie dla ITV News Josh został zapytany o to, jak prezentują się jego wyniki, dotyczące leczenia nowotworu. Ku uciesze fanów, artysta powiedział, że "wszystko jest dobrze"!