Christine McVie: znana jest przyczyna śmierci artystki

i

Autor: Ralph Dominguez/MediaPunch/Associated Press/East News Jaka jest przyczyna śmierci Christine McVie?

Christine McVie: znana jest przyczyna śmierci artystki

2023-04-04 9:36

W marcu minęły dokładnie cztery miesiące od nagłej śmierci Christine McVie. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, grająca także na klawiszach, dała się poznać światu jako członkini legendarnego zespołu Fleetwood Mac. W chwili ogłoszenia informacji o śmierci artystki, nie podano do wiadomości publicznej przyczyny śmierci. Ta jest już znana.

Christine McVie zyskała uznanie i rozpoznawalność jako członkini zespołu Fleetwood Mac. Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka współpracowała z grupą już na początku jej działalności, dołączyła do składu już jako żona basisty Johna McVie w 1970 roku, po odejściu Petera Greena. Pozostająca zazwyczaj na uboczu, okazała się być prawdziwych duchem i filarem grupy, wnosząc do jej brzmienia niesamowity klimat. Jej kompozycje, takie jak Songbird, You Make Loving Fun, Oh Daddy, Say You Love Me, Brown Eyes, Everywhere czy Little Lies należą do grona najbardziej rozpoznawalnych z całego repertuaru formacji. Artystka zmarła 30 listopada 2022 roku w wieku 79 lat, o informacja o jej śmierci została przekazana przez rodzinę. Ta jednak nie podała do wiadomości publicznej przyczyny zgonu. Wiadomo już jednak, na co zmarła Christine McVie.

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

Znana jest przyczyna śmierci Christine McVie

3 kwietnia portal The Blast podał informację, powołując się na raport medyczny, do którego udało się dotrzeć jego dziennikarzom. Według aktu zgonu, bezpośrednią przyczyną śmierci artystki był udar niedokrwienny mózgu. Był on jednak następstwem zdiagnozowanej u Christine choroby nowotworowej. Na jakiś czas przed śmiercią, u kompozytorki wykryto komórki rakowe, nie udało się jednak ustalić ich pochodzenia, w chwili diagnozy mowa była już o licznych przerzutach. W wywiadach udzielonych na kilka miesięcy przed śmiercią, chociażby dla "Rolling Stone" McVie otwarcie mówiła o problemach zdrowotnych, gorszym samopoczuciu. Skarżyła się przede wszystkim na ból pleców.