Christine McVie (Fleetwood Mac) nie żyje. Artystka miała 79 lat

i

Autor: Screen z YouTube/Fleetwood Mac Nie żyje Christine McVie

Christine McVie (Fleetwood Mac) nie żyje. Uznana artystka miała 79 lat

2022-11-30 21:14

Bardzo przykra informacja obiegła świat w godzinach wieczornych czasu polskiego. W wieku 79 lat zmarła Christine McVie - uznana artystka, wieloletnia członkini legendarnego zespołu Fleetwood Mac. Informację o śmierci wokalistki przekazała jej rodzina w oficjalnym oświadczeniu, które pojawiło się na Facebooku.

Christine McVie była angielską wokalistką i autorką tekstów, znaną przede wszystkim z działalności w zespole Fleetwood Mac, w którym grała również na klawiszach. Karierę rozpoczęła już w 1967 roku w grupie Chicken Shack i to właśnie w tym okresie poznała członków Fleetwood Mac - ostatecznie do formacji tej dołączyła w 1970 roku, a pierwszym albumem z jej udziałem był projekt Future Games. McVie jest współautorką jednych z największych hitów grupy - You Make Loving Fun, Don’t Stop, Songbird, Little Lies czy Everywhere. Brała udział w nagraniach najsłynniejszych albumów zespołu: Fleetwood Mac, Rumours, Tusk, Tango in the Night czy Mirage. Artystka kilkakrotnie opuszczała i powracała do zespołu, jednak od 2014 roku nieprzerwanie była w jego składzie.

Christine McVie nie żyje

Jeszcze kilka miesięcy temu artystka wypowiadała się na temat przyszłości Fleetwood Mac, wskazując, że nie jest w stanie określić kolejnych kroków grupy. Nie da się ukryć, że powrotu klasycznego zespołu nie będzie już nigdy. W środę 30 listopada, w godzinach wieczornych czasu polskiego, media na całym świecie obiegła informacja o śmierci artystki. O śmierci Christine McVie poinformowała jej rodzina w specjalnym oświadczeniu, które pojawiło się w na Facebooku. Artystka odeszła w szpitalu, w wieku 79 lat, po krótkiej chorobie. Bliscy Christine poprosili o uszanowanie ich prywatności w tym trudnym czasie. 

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku

Członkowie Fleetwood Mac żegnają zmarłą koleżankę z zespołu

Christine McVie została także pożegnana przez swoich kolegów z zespołu. Specjalny wpis pojawił się już na oficjalnym profilu Fleetwood Mac w social mediach i został on przekazany m.in. przez Stevie Nicks.