Chris Slade

i

Autor: Materiały prasowe

koncerty rockowe w polsce w 2024 roku

Chris Slade - były perkusista AC/DC na koncertach w Polsce w 2024 roku! Pokazy już za miesiąc!

2024-03-06 12:55

Mając szesnaście lat występował z Tomem Jonesem. W trakcie swojej 50-letniej kariery koncertował m.in. z: Jimmym Pagem (Led Zeppelin), Davidem Gilmourem (Pink Floyd) i… Olivią Newton Jones. Zagrał setki koncertów na wszystkich kontynentach. Jednak największą sławę przyniosła mu współpraca z AC/DC. To właśnie Slade grał na albumie „The Razor’s Edge”, z którego pochodzą takie światowe hity jak „Thunderstruck”, „Are You Ready”, i „Moneytalks”. W kwietniu 2024 roku na czterech koncertach w Polsce wystąpi legendarny perkusista - Chris Slade.

Chris Slade karierę zawodową rozpoczął w sklepie z butami. Na szczęście w wieku szesnastu lat zdecydował, że woli grać na perkusji. Pierwszy zespół, w którym występował nazywał się Tommy Scott and the Senators, a jego wokalistą był Tom Jones. Przez pięćdziesiąt lat swojej kariery Chris nagrywał i koncertował z największymi gwiazdami rocka i muzyki popularnej. Manfred Mann's Earth Band, Count Basie, Tom Jones, Paul Rodgers, Jimmy Page, The Firm, David Gilmour, Uriah Heep, Gary Moore, Asia, Michael Schenker, Olivia Newton John, Gary Numan – to tylko niektóre z nich.

Największą sławę przyniosła mu współpraca z AC/DC. To właśnie Slade grał na albumie „The Razor’s Edge”, z którego pochodzą światowe hity: „Thunderstruck”, „Are You Ready”, i „Moneytalks”. Płyta dotychczas sprzedała się w 5 milionach  egzemplarzy! Wraz z AC/DC Chris odbył również dwie światowe trasy koncertowe, wystąpił na płycie koncertowej oraz nagrał singiel „Big Gun”, który promował film i ścieżkę dźwiękową do filmu „Bohater ostatniej akcji” z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej.

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK

Własny projekt

W 2012 roku artysta założył swój własny zespół – The Chris Slade Timeline. Na występy grupy składają się  utwory zespołów, w których grał Chris, przeplatane jego własnymi kompozycjami. To prawdziwy przegląd historii rocka – od AC/DC do Led Zeppelin. Zespół koncertuje przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i Europie. O muzykach z The Chris Slade Timeline perkusista mówi: że "ci muzycy są tak dobrzy, jak wszyscy, z którymi kiedykolwiek grałem!" Koncerty w Polsce to również możliwość usłyszenia i zobaczenia niesamowitego zestawu perkusyjnego, który Chris nazwał „Rock or Bust”.

Chris Slade na czterech koncertach w Polsce [DATY, MIASTA, BILETY]

The Chris Slade Timeline

  • 04.04.2024, 19.00 – Katowice – Kinoteatr Rialto
  • 05.04.2024, 19.00 -  Warszawa – Proxima
  • 06.04.2024, 19.00 – Bydgoszcz - Kuźnia 
  • 07.04.2024, 19.00 – Poznań – Klub B17

Bilety w przedsprzedaży: 179 zł, w dniu koncertu 199 zł  

eBilet, Eventim, Ticketmaster, Rock Serwis, Rialto.

Chris Slade w Polsce

i

Autor: Materiały prasowe Plakat

Sprawdź się w quizie o AC/DC!

AC/DC - co wiesz o "najgłośniejszym zespole na świecie"? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym wokalistą AC/DC?