Chory na Polskę Dr Misio ostro komentuje rzeczywistość i zapowiada nowy album!

i

Autor: Screen z YouTube/Dr Misio Dr Misio jest "Chory na Polskę" i zapowiada nowy album!

"Chory na Polskę" Dr Misio ostro komentuje rzeczywistość i zapowiada nowy album!

2023-03-17 9:53

Zespół Dr Misio wydał swój ostatni album w 2020 roku. Fani nie ukrywali, że liczą na to, że po trzech latach ukaże się następca świetnie przyjętego "Strach XXI wieku" - i tak też się stanie! Zespół udostępnił pierwszy singiel z wydawnictwa, które zostanie wydane już na jesieni! Dlaczego Dr Misio jest "Chory na Polskę"?

Zespół Dr Misio powstał w 2008 roku z inicjatywy aktora, Arkadiusza Jakubika. W 2013 roku formacja wydała utwór Młodzi, do którego powstał teledysk, wyreżyserowany przez Wojciecha Smarzowskiego. Grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska i za jej pośrednictwem wydała swój debiutancki album, Młodzi. Popularność zespołowi zapewnił kolejny krążek, Pogo, promowany singiel pod tym samym tytułem, przełomem zaś był wydany w 2017 roku album Zmartwychwstaniemy. Kolejną, czwartą w dyskografii płytę, zespół wydał w 2020 roku, a już niedługo ukaże się następca Strachów XXI wieku! 

Najważniejsze utwory Kultu i Kazika Staszewskiego / Eska Rock

Dr Misio jest "Chory na Polskę"!

W czwartek 16 marca swoją premierę miał najnowszy singiel formacji! Numer został zatytułowany Chory na Polskę i w warstwie tekstowej w ostrych słowach podsumowuje polską rzeczywistość. Utwór jest parafrazą Choroby polskiej zespołu Farben Lehre, a formacja nagrała go do tekstu, autorstwa Wojtka Wojdy, który powstał ponad dwadzieścia lat temu. Za muzykę do Chorego na Polskę odpowiadają Arkadiusz Jakubik, Jan Jakubik i Olaf Deriglasoff, który jest również producentem numeru. Kompozycja zapowiada piąty album Dr Misio, który ma ujrzeć światło dzienne już na jesieni!

Teledysk do "Chorego na Polskę"!

Do Chorego na Polskę powstał także teledysk, za kamerę którego stanął Piotr Domalewski, polski reżyser, odpowiedzialny za takie produkcje, jak Cicha Noc i Hiacynt. Akcja klipu rozgrywa się na terenie oddziału zamkniętego szpitala, do którego przychodzą obywatele Chorzy na Polskę!