Chcesz nauczyć się grać na gitarze? Ten człowiek Ci pomoże i ma ponad MILIONwyświetleń na TikToku!

i

Autor: Pixabay Starszy Pan uczy gry na gitarze za pośrednictwem TikToka

Chcesz nauczyć się grać na gitarze? Ten człowiek Ci pomoże i ma ponad MILION wyświetleń na TikToku!

2023-01-16 14:44

Nauka gry na gitarze, to marzenie wielu młodych (i nie tylko!) osób! W większości przypadków wiąże się to jednak ze sporymi wydatkami, nie da się ukryć, że cały proces nauki w znaczny sposób utrudniła pandemia COVID-19, która pozamykała nas w domach. Z pomocą przychodzą media społecznościowe, na których znaleźć można osoby, uczące gry na darmo - jak chociażby John Wines!

Dla większości osób kontakt z muzyką, nauka gry na instrumencie, zaczyna się od dwóch podstawowych - pianina lub gitary. Lekcje gry na wiośle pobierać można w różnych miejscach: w szkole muzycznej, lokalnym domu kultury, osiedlowym ognisku, w harcerstwie, na lekcjach muzyki w szkole czy też na indywidualnych zajęciach. Zazwyczaj, choć oczywiście nie zawsze, wiąże się to z pewnymi kosztami, na które nie każdy może sobie pozwolić. Pandemia COVID-19 dołożyła kolejną przeszkodę - nauka gry na instrumencie przeniosła się do wirtualnego świata, nie da się jednak ukryć, że nijak miało się to do lekcji na żywo z prawdziwym nauczycielem, który za godzinę lekcji liczy sobie wcale nie mało.  

Chcesz nauczyć się grać na gitarze? Ten człowiek Ci pomoże i ma ponad MILION wyświetleń na TikToku!

Z odsieczą przyszły media społecznościowe, a konkretnie TikTok. Choć nie podlega dyskusji fakt, że medium to ma swoje dobre i złe strony, to do tych pierwszych z pewnością zaliczyć można działalność osób, które za jego pośrednictwem dzielą się swoją wiedzą. Czymś takim właśnie zajmuje się John Wines - wielki miłośnik gry na gitarze, pracujący jako nauczyciel w trzech szkołach i instruktor prywatnych lekcji. Mężczyzna postanowił jednak pójść z duchem czasu i zaczął działać w mediach społecznościowych. Początkowo jego filmiki w serwisie TikTok, na którym działa jako 'oldgreyguitarist', cieszyły się umiarkowaną popularnością, aż do momentu, gdy John zamieścił nagranie, na którym pokazuje, jak grać na gitarze utwór All Right Now. To wtedy uświadomił on sobie, że kluczem do sukcesu jest pokazywanie coverów klasycznych, rockowych kawałków. Największy sukces nadszedł wraz z opublikowaniem wskazówek gry na gitarze kompozycji Bohemian Rhapsody grupy Queen - wideo, przedstawiające solówkę z tego numeru ma już ponad 2 miliony odsłon!

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock