Chad Kroeger o hejterach Nickelback: Nigdy nie traktowaliśmy siebie zbyt poważnie

i

Autor: VIPix / Splash News/EAST NEWS Chad Kroeger o reakcjach na Nickelback

Chad Kroeger o reakcjach na Nickelback: "Nigdy nie traktowaliśmy zespołu zbyt poważnie"

2022-11-17 9:38

Nie da się ukryć, że zespół Nickelback wzbudza skrajne emocje wśród fanów cięższych brzmień. Grupa osiąga ogromne sukcesy komercyjne na całym świecie wraz z wydaniem każdego albumu, jednak od lat jest obiektem wszechobecnych żartów. Chad Kroeger skomentował ten stan rzeczy mówiąc, że...członkowie formacji nigdy nie traktowali jej zbyt poważnie.

Nickelback jest obecny na rynku muzycznym od prawie trzydziestu lat. Debiutancki album kapeli, zatytułowany Curb ujrzał światło dzienne w 1996 roku, jednak płyta ta, tak jak jej następczyni, nie osiągnęła sukcesu komercyjnego. Przełomem okazał się być wydany w 2001 roku krążek Silver Side Up, z którego pochodzi numer How You Remind Me, który był jednym z najpopularniejszych utworów rockowych lat 2000. Płyta zadebiutowała na 2 miejscu listy Billboard 200, otwierając w ten sposób drzwi do sukcesu przez członkami Nickelback. To właśnie w tym okresie grupa stała się obiektem żartów i zyskała miano "najbardziej znienawidzonego zespołu rockowego na świecie". Z czego to wynika? Chodzi przede wszystkim o muzykę - fani ciężkich brzmień na całym świecie twierdzą, że zespół robi muzykę rockową, zbyt skrojoną pod radio, a często wręcz za bardzo popową, nie pomagają także proste i seksistowskie teksty, które pojawiały się, przede wszystkim, na pierwszych albumach grupy. Te i wiele innych czynników złożyły się na obraz zespołu, który stał się idealnym obiektem do żartów.

Chad Kruger twierdzi, że Nickelback nigdy nie był zbyt poważnym zespołem

Jak na tę całą sytuację patrzy Chad Kroeger, frontman formacji? Okazuje się, że wokalista, którego wizerunek gwiazdy rocka także nie przypadł do gustu fanom rocka, podchodzi do takiego stanu rzeczy... dość na luzie. Udzielając wywiadu dla radia WRIF muzyk zdradził, że Nickelback nigdy nie był zbyt poważnym zespołem i podchodził do własnej twórczości i rynku odbiorców z dystansem, czego najlepszym dowodem mają być sprośne teksty piosenek (wystarczy posłuchać np. Something in Ypur Mouth czy S.E.X.), które, pomimo swojego wydźwięku i tak były chętnie puszczane przez stacje radiowe. Chad twierdzi także, że muzycy byli promowani jako wiecznie smutni i poważni rockmani, co nie miało żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości, ale w znaczy sposób wpłynęło na odbiór zespołu i jego muzyki.

Najpierw były łzy, ale liczy się finał. Agnieszka Chylińska w Esce Rock

Nagraliśmy teksty takie jak „You look so much cuter with something in your mouth”… Mam na myśli to, że gracie te piosenki w radiu! Myślę, że to zabawne. Każdy, kto myśli, że traktujemy ten zespół poważnie, jest przezabawny, ponieważ siedziało tam tylko czterech głupków i pytało:„ Wyobrażasz sobie, że grają to w radiu? A potem wy naprawdę puszczacie to na antenie - powiedział Chad w rozmowie.