Były menadżer Guns N' Roses wspomina pierwszą trasę grupy po Japonii. Ujawnił szokującą historię!

2025-04-07 15:47

Alan Niven – były menadżer Guns N' Roses – ostatnio podzielił się dość ciekawą (i, jednocześnie, szokującą) anegdotą związaną z podróżą grupy na pierwszą trasę po Japonii pod koniec lat osiemdziesiątych. Wszystko przez gitarzystów Guns N' Roses, którzy chcieli ze sobą zabrać do samolotu... sporą ilość narkotyków.

Guns N' Roses

i

Autor: mat. prasowe/ Materiały prasowe

Były menadżer Guns N' Roses wspomina lot grupy na pierwszą trasę po Japonii

W grudniu 1988 roku amerykańska formacja Guns N' Roses po raz pierwszy wystąpiła w Japonii. Wówczas muzycy zagrali pięć koncertów w Kraju Kwitnącej Wiśni i promowali na trasie swój debiut, Appetite for Destruction. Ostatnio, w jednym z wywiadów, Alan Niven, który był menadżerem grupy w latach 1987-1991, powspominał trochę wylot do Japonii. W związku z tym, podzielił się bardzo ciekawą (i jednocześnie szokującą) anegdotą. 

Nowy perkusista Guns N’ Roses ogłoszony!

Niven przytoczył, na łamach magazynu Classic Rock, historię z lotniska w Los Angeles. Na miejscu już czekała cała ekipa, spóźniał się – co nie będzie żadnym większym zaskoczeniem – wokalista Axl Rose. W pewnym momencie gitarzysta Izzy Stradlin oznajmił menadżerowi, że wziął ze sobą boombox. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w środku był wypchany... narkotykami. Slash również chciał przemycić do Japonii sporą ich ilość. 

Mają psy i wszelkiego rodzaju elektroniczne urządzenia. Nie możesz tego ze sobą zabrać. Na pewno cię złapią. Idź do toalety i spuść to w toalecie – powiedział Alan Niven w kierunku Stradlina. Muzyk jednak nic sobie z tego nie robił. – To marnowanie dobrego towaru – w ten sposób mu odpowiedział. 

Gitarzyści Guns N' Roses, przed odprawą, poszli do toalety. Niven był pewny, że muzycy pozbyli się narkotyków. Zamiast tego, skonsumowali w całości swoje zapasy. 

Stradlin stał przez chwilę, lekko się chwiejąc, a potem jego kolana się ugięły. Slashowi udało się, ale ledwo, dotrzeć na swoje miejsce w Boeingu 747 o własnych siłach. On również zastosował etykę niemarnowania – dodał były menadżer Guns N' Roses. 

Warto wspomnieć, że Niven podzieli się innymi ciekawymi historiami z czytelnikami w książce Sound and Fury: Rock N' Roll Stories, która ukaże się na rynku 25 czerwca 2025. 

Guns N' Roses ponownie w Polsce

Formacja Guns N' Roses, już z nowym perkusistą w składzie (Franka Ferrera zastąpił Isaac Carpenter), zagra w tym roku w naszym kraju. Zespół zaprezentuje się 12 lipca 2025 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie (organizatorem koncertu jest Live Nation Polska). Gościem specjalnym będzie natomiast grupa Public Enemy.

Natomiast pierwszy tegoroczny koncert Gunsów odbędzie się 1 maja w Inczon w Korei Południowej. W tym roku muzycy mają zaplanowane łącznie 28 koncertów. Trasa dobiegnie końca 31 lipca, kiedy to zespół będzie jedną z gwiazd legendarnego niemieckiego festiwalu Wacken. 

Oto 5 ciekawostek o albumie Appetite for Destruction formacji Guns N' Roses: