Bruce Springsteen

i

Autor: Materiały prasowe

Bruce Springsteen żegna ukochaną mamę. Adele Springsteen zmarła w wieku 98 lat

2024-02-02 10:09

W czwartek 1 lutego w godzinach wieczornych czasu polskiego, Bruce Springsteen podzielił się ze swoimi fanami niezwykle przykrą informacją. Dzień wcześniej artysta pożegnał swoją ukochaną mamę. Adele Springsteen przeżyła 98 lat, przez ostatnie ponad dziesięć zmagała się z chorobą Alzheimera. Muzyk zamieścił wzruszające nagranie.

Bruce Springsteen cieszy się dziś statusem jednego z największych i najważniejszych światowych artystów solowych. Choć muzyka jest dla niego niezwykle istotna, to najważniejsza zawsze pozostawała rodzina. Od lat 80. Bruce pozostaje w związku z koleżanką z zespołu Patti Scialfa, z którą ma trójkę dzieci. Choć ich związek rozpoczął się, gdy muzyk był jeszcze związany ze swoją pierwszą żoną, aktorką Julianne Phillips, za co zresztą parę spotkała duża krytyka, to Springsteen nie ukrywa, że to właśnie Patti jest jedną z kobiet jego życia.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Zmarła mama Bruce'a Springsteena

Kolejną była Adele Springsteen, ukochana mama artysty. Od zawsze wspierała ona syna w jego muzycznej pasji, a gdy ten był dzieckiem, była głównym żywicielem rodziny (ojciec Springsteena przez lata zmagał się z poważnymi problemami psychicznymi, sam Bruce nie ukrywa także, że przez większość życia cierpi na powracającą depresję). Kobieta pozostawała niezwykle bliska artyście, ten jednak właśnie przekazał niezwykle przykre wieści.

W czwartek 1 lutego w godzinach wieczornych w socialach Springsteena pojawiło się wzruszające nagranie, przedstawiające go tańczącego wraz z mamą. W opisie wideo muzyk poinformował swoich fanów, że Adele Springsteen zmarła dzień wcześniej, 31 stycznia, w wieku 98 lat. Bruce oddał hołd ukochanej matce, cytując w opisie tekst swojego utworu The Wish, który wraz z wydaniem został zadedykowany kobiece. Adele Springsteen przez ostatnie ponad dziesięć lat życia cierpiała na chorobę Alzheimera.