Bruce Springsteen chce sprzedać swój katalog. Cena jest kosmiczna

i

Autor: screen: https://youtu.be/hTWKbfoikeg

Bruce Springsteen chce sprzedać swój katalog. Cena jest kosmiczna

2021-11-05 13:54

Katalogi artystów zazwyczaj należą do wytwórni, które zarządzają nimi, decydując o reedycjach i edycjach specjalnych. Bruce Springsteen ma o tyle ciekawą sytuację, że jego katalog, jest jego własnością i trwają właśnie negocjacje w sprawie ceny.

Temat katalogów poszczególnych artystów jest zawsze tematem rzeką, która niekoniecznie płynie tak, jakby chcieli tego artyści. Problemem są prawa, które często należą do wytwórni, które zarządzają tematem reedycji i edycji specjalnych. Oczywiście, wszystko dzieje się w konsultacji z artystami, jednak wiadomo, że w najlepszej sytuacji jest ten, kto ma prawda do swojej muzyki w 100%. W takim położeniu jest Bruce Springsteen, który chce sprzedać swój katalog. Cena jednak zwala z nóg.

EskaROCK Live! - Happysad - Łydka

Bruce Springsteen chce sprzedać swój katalog. Cena jest kosmiczna

Jak oszacował 'Billboard' łączna wartość katalogu Bruce’a Springsteena może wynosić 330-415 milionów dolarów, problem w tym, że artysta chce minimum 350 milionów dolarów! Dziwne? Nie do końca, ponieważ Springsteen sprzedał w samym USA 65 milionów egzemplarzy swoich płyt! Analitycy przewidują, że finalna cena może być zbliżona do warunków artysty, tym bardziej, że album, 'Born In The U.S.A.' z 1984 roku, pokrył się 15-krotną platyną.

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]