Bruce Dickinson

i

Autor: Materiały prasowe - fot. John McMurtrie

Bruce Dickinson ma własną... jaszczurkę! Gad został nazwany na cześć wokalisty Iron Maiden

2024-02-15 9:46

Hołd ulubionym artystom i artystkom można oddawać na naprawdę wiele różnych sposobów, a te nie zawsze muszą być konwencjonalne. Takiemu Tony'emu Iommi naukowcy zadedykowali prehistoryczną skamielinę, a teraz podobnego zaszczytu dostąpił Bruce Dickinson! W Peru odkryto nowy gatunek jaszczurki, która dostała imię wokalisty!

O tym, że jesteś kimś naprawdę ważnym w świecie kultury dziś świadczyć może także fakt, gdy twoim imieniem zostaje nazwana nowo odkryta, na przykład planetoida, asteroida, skamielina czy też nowy gatunek zwierzęcia - i to niezależnie od gatunku! Niektórzy mogą się pochwalić pająkami, nazwanymi na ich cześć, a Bruce Dickinson może już sobie wpisać do CV fakt, iż jego imię nosi nowy rodzaj... jaszczurki!

Mowa o nowym gatunku tych gadów, który został odkryty w łańcuchu górskim Cordillera de Colin 460 mil na północ od Limy w Peru. Jaszczurka została nazwana dokładnie Enyalioides dickinsoni i jak uzasadniają swój wybór sami naukowcy, jest to:

Świadectwo trwałego wpływu postaci kulturowych na odkrycia naukowe. Jest to przypomnienie o wzajemnych powiązaniach naszego świata, w którym dziedzictwo ikony heavy metalu może rozszerzyć się na sferę ochrony środowiska i badań naukowych. To odkrycie nie tylko wzbogaca nasze rozumienie różnorodności biologicznej Amazonii, ale także celebruje wieloaspektowy wkład osób takich jak Dickinson w globalną kulturę i świadomość.

Iron Maiden - 5 ciekawostek o albumie "The Number of the Beast" | Jak dziś rockuje?

Premiera solowego albumu Bruce'a Dickinsona już za chwilę!

A już za dwa tygodnie na rynku ukaże się pierwszy od prawie 20 lat solowy album Bruce'a! Wydawnictwo The Mandrake Project trafi do sklepów i serwisów streamingowych w piątek 1 marca, do tej pory fani mieli okazję usłyszeć dwa single z całego tego projektu, którego ważnym elementem są także epickie teledyski i seria komiksów: Afterglow Of Ragnarok i Rain On The Graves.

W ramach promocji płyty Dickinson wyruszy także w solową trasę koncertową, a jednym z jej przystanków jest rodzimy Mystic Festival. Artysta zaprezentuje się z solowym materiałem na Main Stage w czwartek 6 czerwca.