Bruce Dickinson dołącza do składu Concerto For Group And Orchestra Jona Lorda!

i

Autor: Global Media Group/Sipa USA/East News Bruce Dickinson w nowej sytuacji muzycznej

Bruce Dickinson dołącza do składu "Concerto For Group And Orchestra" Jona Lorda!

2022-09-09 16:10

Bruce Dickinson słynie ze swojego charakterystycznego, mocnego głosu, za sprawą którego w interesujący sposób był w stanie wprowadzić w heavy metalowe brzmienie Iron Maiden elementy operowe. Muzyk będzie miał teraz okazję pokazać swoje umiejętności w nieco innej sytuacji, ponieważ ogłoszono, że ponownie dołącza on do składu "Concerto For Group And Orchestra" Jona Lorda!

Bruce Dickinson słynie ze swojego charakterystycznego wokalu. Muzyk co prawda nie odebrał formalnego wykształcenia w tym zakresie, jednak ma bardzo szeroki zakres wokalny. Od samego początku jego znakiem rozpoznawczym jest śpiew, zawierający w sobie elementy stylu operowego. Bruce wskazywany jest, obok Ronniego Jamesa Dio, jako jeden z pionierów operowego stylu wokalnego w heavy metalu, który został później przyjęty przez wielu innych wokalistów, reprezentujących tzw. power metal. Chociaż głos Bruce' a nieco osłabł, wraz z wiekiem i na skutek choroby nowotworowej, to nie ulega dyskusji fakt, że nadal jest on jednym z najlepszych wokalistów na świecie. 

Co tam w środku gra - Iron Maiden - Senjutsu

Bruce Dickinson dołącza do składu "Concerto For Group And Orchestra" Jona Lorda!

Teraz Bruce będzie miał okazję wykorzystać swoje wyjątkowe umiejętności wokalne w nieco innej sytuacji niż koncert heavy metalowy. Okazuje się, że Bruce ponownie dołączył do składu "Concerto For Group And Orchestra" Jona Lorda! Wokalista dołączy do muzyków podczas czterodniowego tournée po Brazylii, które odbędzie się w kwietniu przyszłego roku. Koncerty wykona orkiestra symfoniczna, składająca się z ponad 80 instrumentalistów pod dyrekcją Paula Manna, bliskiego przyjaciela nieżyjącego już Lodra, która specjalnie na tę okazję połączy siły z członkami OSESP ( Orquestra Sinfônica do Estado de São Paulo ) i kilkoma innymi głównymi grupami symfonicznymi z Brazylii. Bruce miał już okazję brać udział w tym wydarzeniu w 2019 roku w Kanadzie oraz w ubiegłym roku na Węgrzech. Poniżej zobacz nagranie z kanadyjskiego występu!