Bring Me the Horizon żegna się z ważnym członkiem! Grupa przekazała oficjalne wieści

i

Autor: Materiały prasowe - fot. John McMurtrie Bring Me the Horizon ogłosił rozstanie z wieloletnim członkiem

Bring Me the Horizon żegna się z ważnym członkiem! Grupa przekazała oficjalne wieści

2023-12-22 12:12

Dopiero co informowaliśmy o bardzo dużych zmianach, jakie zachodzą w składzie legendy polskiej sceny rockowej - zespołu Dżem, a teraz świat obiegły kolejne tego typu wieści. O rozstaniu z długoletnim członkiem poinformowała formacja Bring Me the Horizon. Zespół opublikował oficjalne oświadczenie, w którym odniósł się do sprawy.

Zespół Bring Me the Horizon powstał w 2004 roku, a jego pierwszy skład utworzyli Oliver Sykes, Matt Kean, Lee Malia, Matt Nicholls i Curtis Ward. Ostatni ze wspomnianych był gitarzystą rytmicznym w kapeli do 2009 roku, a w kolejnych latach ta miała duże problemy ze znalezieniem jego następcy. W 2012 roku skład grupy powiększył się o klawiszowca Jordana Fisha - po raz pierwszy pojawił się on na albumie Sempiternal z 2013 roku. Dla wszystkich tych, którzy mieli nadzieję zobaczyć Jordana na żywo na nadchodzącym secie na Mystic Festival 2024 nie mamy dobrych wieści...

Najbardziej wyczekiwane albumy pierwszych miesięcy 2024 roku! / Eska ROCK

Jordan Fish odchodzi z Bring Me the Horizon!

W piątek 22 grudnia na profilu grupy na portalu X pojawiło się krótkie, jednak zwracające uwagę oświadczenie. Formacja informuje w nim, że zdecydował się rozstać z klawiszowcem! W dalszej części wpisu podziękowano Fishowi za wszystkie wspólne lata, kapela zapewnia także, że pracuje nad nadchodzącym albumem i zaprasza fanów na koncerty w ramach nowej trasy koncertowej.

Własne oświadczenie wydał również Jordan, który zapewnił, że jest naprawdę bardzo wdzięczny za 11 lat, które dane mu było spędzić w zespole. Przypominamy, że zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami 12 stycznia 2024 roku światło dzienne ma ujrzeć nowy album studyjny grupy, POST HUMAN: NeX GEn, na chwilę obecną jednak nie jest pewne, czy rzeczywiście premiera nastąpi właśnie tego dnia.