Brann Dailor, Lars Ulrich

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER, Theo Wargo/Getty AFP/East News

Wiadomości

Brann Dailor (Mastodon) wymienił perkusistów, którzy mieli na niego wpływ. Na liście znalazł się m.in. Lars Ulrich

Brann Dailor, w jednym z ostatnich wywiadów, wskazał perkusistów, którzy mieli na niego największy wpływ. Pałker formacji Mastodon wskazał chociażby Dave'a Lombardo ze Slayera czy Larsa Ulricha z Metalliki.

Brann Dailor (Mastodon) wymienił perkusistów, których najbardziej ceni

Brann Dailor z amerykańskiej formacji Mastodon to obecnie bez wątpienia jeden z najlepszych perkusistów w świecie muzyki metalowej (słowa uznania dla Dailora w przeszłości wyraził m.in. Dave Grohl). Muzyk jest teraz inspiracją dla wielu adeptów tego instrumentu. A na kim wzorował się Dailor? 

Perkusista Mastodon w wywiadzie dla "Drumeo" trochę o tym opowiedział. 

Metallica idzie w ekologię!

Na jego liście znaleźli się tacy perkusiści, jak chociażby Mikkey Dee (King Diamond, Motörhead, a obecnie Scorpions), Dave Lombardo (Slayer) czy Nicko McBrain i Clive Burr z Iron Maiden. Nie zabrakło również Larsa Ulricha z Metalliki. 

– Kiedy w wieku 12 lat próbujesz zagrać "Angel of Death" wydaje ci się, że jest to naprawdę trudne. Nie twierdzę, że to, co robił Lars, było w jakimkolwiek stopniu łatwe, ale stworzyli oni taką wersję, która była wykonywalna i można było poznać strukturę utworu. Myślę, że ja i wszyscy metalowcy w moim wieku, a także młodsi i starsi, zjedli zęby na nauce coverów Metalliki. Metallica była wówczas największym zespołem na świecie, wszyscy byli jej fanami – powiedział Dailor. 

Tak więc, również na perkusistę Mastodon duży wpływ miał Lars Ulrich. Jakiś czas temu Jason Newsted, były basista Metallki, w wywiadzie dla podcastu "Let There Be Talk", przyznał, że Lars to jeden z najbardziej wpływowych muzyków na świecie i bez niego Metallika nigdy nie osiągnęłaby takiego sukcesu. Muzyk stanął więc w obronie byłego kolegi z zespołu i jego, komentowanych od lat, umiejętności gry na perkusji.

5 ciekawostek o albumie "Master of Puppets" Metalliki: