Jason Newsted BRONI Larsa Ulricha! Basista nie szczędził ostrych słów

i

Autor: Aronov / Pacific Press/SIPA/EAST NEWS/RB/Cover Images/East News Jason Newsted o swojej relacji z Larsem Ulrichem

Lars Ulrich

Jason Newsted o krytyce Larsa Ulricha! Basista nie szczędził ostrych słów

2024-03-04 9:23

Nie jest żadną tajemnicą, że pomimo odejścia z Metalliki, Jason Newsted ma dobre relacje z jej obecnymi członkami. Basista nie ukrywa, że szczególnie ceni sobie relację, jaką ma z Larsem Ulrichem. W jednym z ostatnich wywiadów muzyk postanowił stanąć w obronie kolegi i jego komentowanych od lat umiejętności gry na perkusji.

Jason Newsted odszedł z Metalliki dwadzieścia dwa lata temu, tuż przed rozpoczęciem prac nad nowym albumem, czyli wydanym w 2003 roku St. Anger. Basista skupił się na solowych projektach, z którymi odnosi sukcesy. Muzyk zapowiedział na ten rok powrót swojego zespołu Newsted. Formacja wznawia działalność po prawie dziesięciu latach, a udział w reaktywacji biorą trzej oryginalni członkowie - Jason, Mendez Jr. i Farnsworth, a także nowy gitarzysta, Humbero Perez. Grupa zagrała swój pierwszy koncert od ponad dekady 20 maja 2023 roku w Revolution Live w Fort Lauderdale na Florydzie. Jason wprost mówił przy tej okazji, że o tym, czy będzie to pierwszy z wielu, czy jedyny występ zespołu, zadecydują fani swoim zainteresowaniem.

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Jason Newsted broni Larsa i jego umiejętności

Jakiś czas temu Jason udzielił wywiadu dla podcastu "Let There Be Talk", prowadzonego przez komika Deana Delraya. W rozmowie basista odniósł się do krytyki, z którą bardzo często spotyka się Lars, a która dotyczy jego umiejętności gry na perkusji. Newsted w bardzo ostrych słowach bronił swojego kolegi, mówiąc, że trzeba być ignorantem (użył mocniejszego określenia), by deprecjonować Larsa i to, co robi. Basista wprost mówi też, że nie rozumie porównań i stawiania Ulricha naprzeciw innym perkusistom. Basista powiedział, że wyniki i uznanie mówią same za siebie, a według nich Lars jest jednym z najbardziej wpływowych muzyków na świecie i bez niego Metallika nigdy nie osiągnęłaby takiego sukcesu.

Każdy, kto tak mówi, jest pieprzonym idiotą. Oni nie mają pojęcia o czym mówią. Głębia tego faceta, jego dalekowzroczność, jego umiejętność zrozumienie tego, co do cholery się dzieje, kiedy miał 21, 22, 23 lata. Poważnie? Więc jeśli nie może zagrać tego samego wypełnienia co Dave Lombardo lub ktokolwiek, kogo wybierzesz, to co z tego? Spójrz na tablicę wyników, sku*****nu. Nie mów o nim w ten sposób. W większości rzeczy wyprzedza cię o wiele, przysięgam ci to. Gdybyśmy nie mieli go i jego zdolności przewidywania, znajomości geografii, rozumienia, w jakim kraju, w jakim mieście co się działo w danym czasie i tak dalej, nie ma mowy, żeby Metallica była tym, czym jest. Nie ma mowy! Więc musicie się przymknąć, bo to o wiele więcej niż tylko umiejętność uderzenia w werbel. [...] Więc jeśli ktoś mówi coś w stylu: "Och, tak, też to potrafię. Mógłbym to zrobić". Mógłbyś? Naprawdę? Nie sądzę, stary - mówił Jason w wywiadzie.

Sprawdź poniżej najlepsze utwory Metalliki, nagrane z Jasonem Newstedem!