boygenius – 6 nominacji do Grammy i charytatywna akcja na Święta w hołdzie Sinead O'Connor

i

Autor: Materiały prasowe boygenius – 6 nominacji do Grammy i charytatywna akcja na Święta

boygenius – 6 nominacji do Grammy i charytatywna akcja na Święta w hołdzie Sinead O'Connor

2023-11-20 13:33

boygenius i Ye Vagabonds razem w charytatywnym, świątecznym singlu „The Parting Glass”. Zysk z singla zostanie przekazany na dofinansowanie zajęć pozalekcyjnych w Dublinie.

Sześciokrotnie nominowane do Grammy trio boygenius i irlandzki folkowy duet Ye Vagabonds opublikowali swoją wersję „The Parting Glass”, tradycyjnej pieśni popularnej w Szkocji i Irlandii, którą w 2002 r. nagrała widniejąca na okładce nowego singla Sinead O’Connor. Artyści oraz wytwórnia Interscope przekażą cały zysk z singla na rzecz Aisling Project – inicjatywy mającej na celu organizację zajęć pozalekcyjnych dla będących w trudnej sytuacji finansowej dzieci i młodzieży z Dublina. Warto podkreślić, że to zespół zarządzający dziedzictwem Sinead O’Connor zasugerował wsparcie właśnie tej instytucji. „The Parting Glass” kontynuuje tradycję wydawania przez członkinię boygenius Phoebe Bridgers corocznych charytatywnych singli.

Sinead O'Connor - najsłynniejsze utwory artystki

Jesteśmy ogromnie podekscytowani, że boygenius zdecydowały się przekazać zysk z singla na rzecz Aisling Project. To dla nas wielki przywilej, że jesteśmy beneficjentami tego oszałamiająco pięknego hołdu dla Sinead O’Connor i nie znajduję słów, które wyrażą naszą wdzięczność dla boygenius – mówi lider inicjatywy Mícheál Clear.

Wielki sukces boygenius

boygenius otrzymały niedawno sześć nominacji do Grammy za swój debiutancki album „The Record”, w tym głównych kategoriach – Album roku i Nagranie roku. Wydawnictwo ma także szansę na statuetkę dla najlepiej wyprodukowanego nieklasycznego albumu. Supergrupa pojawiła się także w odcinku kultowego programu „Saturday Night Live” – nie tylko w roli gościa muzycznego, ale także w skeczach.