Bon Jovi

i

Autor: Materiały prasowe

Bon Jovi - kolejny kultowy utwór zespołu z MILIARDEM wyświetleń na YouTubie!

2023-01-31 10:11

Bon Jovi to jeden z najważniejszych zespołów rockowych lat 80. Grupie udało się powrócić w wielkim stylu i zdobyć nowych fanów na początku lat 2000. i od tamtej pory nie traci ona na popularności. Dowód? Kolejny już klasyczny numer zespołu przekroczył magiczną barierę MILIARDA wyświetleń w serwisie YouTube!

Zespół Bon Jovi zaistniał na rynku w 1983 roku, a już rok później światło dzienne ujrzał jego debiutancki album, który od razu zwrócił uwagę krytyków i słuchaczy. Przełomem był jednak wydany w 1986 roku krążek Slippery When Wet. Wydawnictwo to uznaje się za niezwykle ważne w historii rocka - to właśnie ono wskazywane jest jako to, które umiejętnie przekształciło heavy metal w brzmienie przyjazne dla radia. Płyta osiągnęła ogromny sukces komercyjny i spędziła osiem tygodni na szczycie amerykańskiego Billboard 200. Z albumu wydane zostały cztery oficjalne single: You Give Love a Bad NameLivin' on a Prayer, Wanted Dead or Alive Never Say GoodbyeWszystkie one mają dziś status wielkich przebojów i nadal cieszą się bardzo dużą popularnością.

Kultowa kompozycja Bon Jovi z MILIARDEM wyświetleń w serwisie YouTube!

Choć ostatni album studyjny Bon Jovi ukazał się w 2020 roku, to muzyka zespołu, szczególnie ta najbardziej klasyczna, wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż teledysk do kultowej kompozycji Livin' on a Prayer właśnie przekroczył magiczną barierę MILIARDA wyświetleń w serwisie YouTube! Numer został wydany jako drugi singiel ze Slippery When Wet i dotarł do pierwszego miejsca zestawienia Billboard Hot 100. Klip, przedstawiający połączenie nagrań z prób i występów zespołu, uchodzi za jeden z najbardziej ikonicznych w jego karierze. W ten sposób grupa ma już na koncie DWA utwory z miliardem wyświetleń na YouTubie - już jakiś czas temu wynik ten osiągnął kawałek It's My Life, teraz na dobrej drodze do dołączenia do tej grupy jest utwór Always, który aktualnie ma ponad 900 milionów wyświetleń w serwisie.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne