Blink-182 powrócił w klasycznym składzie po 9 latach! Jak wyglądał występ na Coachelli?

i

Autor: Justin Ng/Retna/Photoshot/REPORTER Wrażenia po występie zespołu blink-182 na Coachelli

Blink-182 powrócił w klasycznym składzie po 9 latach! Jak wyglądał występ na Coachelli?

2023-04-17 10:53

W piątek 14 kwietnia wystartował jeden z najpopularniejszych i największych festiwali muzycznych na świecie - Coachella. Za nami pierwszy weekend koncertów i nie da się ukryć, że obfitował on w świetne momenty. Z pewnością do ich grona należy występ blink-182! Grupa zagrała w klasycznym składzie DeLonge-Hoppus-Barker pierwszy raz od 9 lat!

Zespół blink-182 obchodził w ubiegłym roku swoje 30-lecie. Formacja powstała w 1992 roku, a jej pierwszy skład tworzyli Mark Hoppus, Tom DeLonge i Scott Raynor. Perkusista opuścił grupę w 1998 roku, a jego miejsce zajął Travis Barker. To właśnie z jego udziałem kapela nagrała album Enema of the State, który dziś uchodzi za klasykę pop punkowego grania i osiągnął ogromny sukces komercyjny, wynosząc zespół na wyżyny. Grupa utworzyła w ten sposób swój najbardziej klasyczny skład, jednak w 2005 roku ta zawiesiła działalność, w wyniku wewnętrznych konfliktów. Zespół powrócił cztery lata później, jednak już w 2015 roku DeLonge ogłosił, że opuszcza macierzystą formację. Do 2022 roku funkcję wokalisty w blink-182 pełnił Matt Skiba - w ubiegłym roku kapela ogłosiła swój powrót na światowe sceny w najbardziej klasycznym składzie, wydając singiel Edging, zapowiadając album i światową trasę koncertową.

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Blink-182 w klasycznym składzie po 9 latach!

Początkiem nadchodzącej serii koncertów był występ zespołu na legendarnym festiwalu Coachella. Hoppus, DeLonge i Barker pojawili się na scenie wydarzenia w piątek 14 kwietnia - był to pierwszy występ kapeli w takim składzie od dziewięciu lat! Formacja zaprezentowała 50-minutowy set, na który złożyło się w sumie aż osiemnaście utworów, w tym kultowe Family Reunion, What’s My Age Again?, Aliens Exis, All The Small Things, I Miss You i najnowszy Edging. W sieci dostępne są oficjalne nagrania z pokazu - sprawdź je poniżej!

Występy na pierwszym weekendzie Coachelli 2023

W ostatnich dniach na festiwalu wystąpiły także Panie z boygenius, a ich pokaz pełen był polityczno-społecznych odwołań do obecnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Na scenie pojawił się także zespół Blondie, któremu towarzyszył Nile Rodgers. W występie brał także udział pełniący obecnie w grupie funkcję basisty Glen Matlock Sex Pistols.