Blaze Bayley zapowiedział nowy solowy album! Tak brzmi tytułowy Circle of Stone

i

Autor: Screen z Instagrama/blazebayley Były wokalista Iron Maiden wyda nową płytę!

Blaze Bayley (ex Iron Maiden) zapowiedział nowy solowy album! Tak brzmi tytułowy "Circle of Stone"

2024-01-15 11:35

Blaze wraca! Po krótkiej przerwie wydawniczej i ubiegłorocznych problemach zdrowotnych, były wokalista Iron Maiden, od lat z sukcesami działający jako artysta solowy, wyda swój najnowszy album! Jest już dostępny pierwszy singiel, zapowiadający cały projekt, czyli "Circle of Stone" - kiedy natomiast ukaże się wydawnictwo?

Choć Blaze Bayley zyskał światową sławę, gdy w 1994 roku dołączył do Iron Maiden, to karierę rozpoczął już w 1984 roku w funkcjonującej do dziś formacji Wolfsbane. Przed wokalistą postawione zostało niezwykle trudne zadanie, zastąpienia w składzie "Żelaznej Dziewicy" uwielbianego Bruce'a Dickinsona, który postawił na karierę solowa. Blaze pozostał członkiem heavy metalowej legendy do 1999 roku i nagrał z nią dwa albumy: The X Factor i Virtual XI. Kolejno do grupy powrócił Bruce, a Bayley od tamtej pory z powodzeniem prowadzi karierę solową, w ramach której wydał już dziesięć płyt - za chwilę światło dzienne ujrzy kolejna!

Iron Maiden - 5 ciekawostek o albumie "The Number of the Beast" | Jak dziś rockuje?

Nowy album od Blaze'a Bayley'a!

Kilka dni temu wokalista oficjalnie ogłosił premierę nowego, solowego projektu! Już 23 lutego na rynku ukaże się album, zatytułowany Circle of Stone, który promowany jest singlem pod tym samym tytułem, w którym gościnnie udzielił się Niklas Stalvind ze szwedzkiej grupy Wolf. Na wydawnictwo złoży się łącznie dwanaście kompozycji. Circle of Stone to następca wydanego w 2021 roku War Within Me, rok później zaś Blaze brał udział w nagraniach płyty Genius zespołu Wolfsbane.