Ben Moody (ex Evanescence) na własną rękę świętuje 20-lecie Fallen. Nowa wersja kultowego numeru!

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Kyle DZ Ben Moody na 20-lecie kultowego "Fallen" Evanescence

Ben Moody (ex Evanescence) na własną rękę świętuje 20-lecie "Fallen". Nowe wersje kultowych numerów!

2023-08-05 10:51

W marcu tego roku minęło dokładnie dwadzieścia lat od premiery jednego z najgłośniejszych i najlepszych debiutów ze świata ciężkich brzmień. Mowa oczywiście o kultowym "Fallen" zespołu Evanescence. Do dziś jest to jedyny krążek grupy, nagrany z udziałem gitarzysty Bena Moody'ego. Muzyk postanowił na własną rękę świętować jubileusz!

Ben Moody Amy Lee poznali się w 1994 roku na obozie młodzieżowym. Ta dwójka bardzo szybko się zaprzyjaźniła, a ich wspólną płaszczyzną była muzyka. Niedługo później duet zaczął koncertować w lokalnych klubach na terenie Arkansas i wydawał swoje pierwsze minialbumy. Ostatecznie grupa, która finalnie przybrała nazwę Evanescence, została zauważona przez wytwórnię Wind-up Records. To właśnie za jej pośrednictwem ukazał się debiutancki album grupy. Krążek Fallen miał swoją premierę w marcu 2003 roku i osiągnął bardzo duży sukces, zapewniając Evanescence aż pięć nominacji do nagrody Grammy. Moody niespodziewanie jednak odszedł z zespołu w październiku 2003 roku, w samym środku trasy koncertowej. Po latach otwarcie wskazał, że powodem takiej decyzji były pogarszające się stosunki między nim a Amy Lee. Po odejściu z grupy, Ben skupiał się na karierze solowej, współpracował m.in. z Avril Lavigne, Kelly Clarkson, Lindsay Lohan czy Céline Dion. Działa także w ramach formacji We Are the Fallen i The Halo Method. 

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Ben Moody świętuje 20-lecie "Fallen"

W marcu tego roku minęło dokładnie 20 lat od premiery przełomowego albumu Evanescence. Na chwilę obecną Amy Lee i spółka nie zdecydowali się na żadne szczególne świętowanie tego zdarzenia - za to Moody już tak! Gitarzysta już od kilku miesięcy zamieszcza na swoim kanale w serwisie YouTube własne przeróbki utworów, które znalazły się na Fallen. Na chwilę obecną możemy słuchać nowych wersji Going Under, Hello, Torniquet  i najnowszą, czyli Everybody's Fool. Posłuchajcie dwóch propozycji poniżej!