The Batman (2022)

i

Autor: Matt Reeves/Ferrari Press/East News

Batman spowodował nagły wzrost zainteresowania muzyką Nirvany!

2022-03-14 8:28

Premiera nowego filmu o Batmanie, wywołała sporo zamieszania w świecie fanów komiksów, ale również wśród miłośników muzyki. Razem z premierą filmu, wzrosło zainteresowanie muzyką Nirvany, a wszystko to przez umieszczenie jednego z utworów w filmie.

Nowy film o Batmanie, bije rekordy popularności i zbiera bardzo pozytywne recenzje ze strony fanów oraz krytyków. Film osadzony w mrocznej konwencji, pokazuje postać Mrocznego Rycerza z innej strony i wygląda na to, że jest nowym startem dla kultowej postaci. Film ma również wpływ na świat muzyczny, ponieważ po jego premierze, wzrosło zainteresowanie muzyką Nirvany. Wszystko przez umieszczenie jednego z utworów w filmie.

Co tam w środku gra? Nirvana

Nowy film o  Batmanie spowodował wzrost zainteresowania muzyką Nirvany

Na ścieżce filmowej do Batmana, znalazł się numer 'Something In The Way' z krążka 'Nevermind' z 1991 roku. Oczywiście, pojawienie się numeru, spowodowało wzrost zainteresowania nim o 734%! Tylko w USA, piosenka została odsłuchana 3,1 miliona razy, od premiery filmu. Oczywiście, liczby cały czas rosną, a w sumie umieszczenie tego numeru, nie powinno dziwić. Reżyser Matt Reeves podkreślał wiele razy w wywiadach, że inspiracją dla jego Batmana, był właśnie Kurt Cobain

Przypomnijmy, że nowy Batman cały czas jest do obejrzenia w kinach.

"Euforia" - podobne seriale [Top 5]