Dlaczego na okładkach płyt Korna jest tyle dzieci i zabawek? Odpowiedział na to Munky

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=Aupnj1KpjCg

Dlaczego na okładkach płyt Korna jest tyle dzieci i zabawek? Odpowiedział na to Munky

2022-03-10 10:06

Jeżeli weźmiecie różne płyty Korna i popatrzycie na okładki, to zazwyczaj łączy je to, że są tam zabawki lub dzieci. Czemu tak się dzieje? O tym opowiedział więcej Munky.

Płyty Korna mają zawsze ciekawe i dopracowane okładki, które jak łatwo zauważyć łączy kilka elementów. Są nim motywy dzieci i zabawek, które pojawią się praktycznie na każdym krążku grupy. Z czego to wynika? O tym więcej opowiedział gitarzysta zespołu, Munky.

Co tam w środku gra? System Of A Down

Dlaczego na okładkach płyt Korna są dzieci i zabawki? Munky to krótko wyjaśnił

W wywiadzie dla Teraz ROCKa, który przeprowadził Bartek Koziczyński, Munky odpowiedział, dlaczego wspomniane motywy często pojawiają się na okładkach płyt Korna:

Symbolizują one niewinność, którą wszyscy tracimy podczas dorastania. To jak ze Świętym Mikołajem, gdy dowiadujesz się, że nie istnieje… W życiu wiele jest momentów, kiedy tracisz niewinność. A my staramy się ją wyeksponować: nie zapominaj o swoim wewnętrznym dziecku, podtrzymuj je w sobie, dopieszczaj. Muzyka pozwoli ci przypomnieć sobie, jak było za dzieciaka, znów nim się stać, poczuć się fajnie. To trochę jak sytuacja, gdy kupuję sobie parę tanich tenisówek: znów czuję się jak dzieciak idący do szkoły. Chodzi o dobre chwile, które składają się na szczęśliwe życie… A nowa okładka pokazuje rzeczywistość, która czasami cię dociska, formuje. Życie wtłacza cię w formę i może to być bolesne.

Przypomnijmy, że w lutym pojawił się album 'Requiem', który jest 13. krążkiem w karierze zespołu.

System Of A Down w różnych momentach kariery. Tak zmieniał się zespół (GALERIA)