Bastille robią rewolucję! Singiel, promujący nowe wydanie ostatniego albumu zespołu jest już dostępny

i

Autor: Materiały prasowe Nowy numer od Bastille

Bastille robią rewolucję! Singiel, promujący nowe wydanie ostatniego albumu zespołu jest już dostępny

2022-07-29 15:38

Bastille zapowiada rozszerzoną edycję albumu „Give Me The Future + Dreams of The Past”, która będzie zawierać nowe utwory, współprace i covery. Wydawnictwo promuje singiel „Revolution”, który już jest dostępny w serwisach cyfrowych.

Na początku tego roku Bastille wydali swój długo oczekiwany album #1 Give Me The Future. Krążek eksploruje wolną od ograniczeń futurystyczną krainę czarów i nową falę technologii, która pozwala zagubić się w wyobraźni i podróżować w czasie. Teraz zespół zapowiada kolejną część uznanego przez krytyków wydawnictwa, trzyczęściową rozszerzoną edycję albumu Give Me The Future + Dreams Of The Past.

Eska Rock: wywiad z Nothing But Thieves

Chcemy dać pełny obraz tego, co zamierzaliśmy uczynić albumem oraz zbadać koncept wybierania własnej przygody. Możesz zanurzyć się w idee przyszłości i elektronicznego świata, ale możesz też się cofnąć, pogrążając się w pamięci i nostalgii, z dala od technologii. Możesz też wybrać ucieczkę na parkiet. - mówi Dan.

“Give Me The Future + Dreams Of The Past” - szczegóły projektu

Druga część wydawnictwa kontynuuje niektóre tematy i narracje oryginalnego albumu, zagłębiając się w piosenki, które są przesycone motywami zależności od technologii, więzi międzyludzkich i nieograniczonych możliwości życia online. Część trzecia stanowi mały powrót do uznanej serii Other People’s Heartache, otwierając się na współprace, covery i bezgraniczną kreatywność. Nowe piosenki coraz wyraźniej ukazują związek między przyszłością a przeszłością, na przykład w nostalgicznych kawałkach, takich jak inspirowane Graceland Family Ties. Napisany o wspomnieniach Dana Smitha z wizyty u jego zmarłej ciotki w RPA, utwór stanowi odpowiednik futurystycznego blasku podróży w czasie. Podobne emocje zapewnia nowy singiel – elektroniczny przebój Revolution. W trzeciej części albumu, Other People’s Heartache, Bastille ożywia tę energię poprzez współprace z innymi artystami: znajdziemy tu Run Into Trouble z Alokiem, Eight Hours z Tyde, cover klasyka Bruce’a Springsteena Dancing In The Dark i nowe utwory, w tym Remind Me i melancholijną balladę Running Away. Ostatnią piosenką na płycie jest przepiękna Hope For The Future, która uwydatnia świetlaną przyszłość zespołu. To utwór napisany na potrzeby ścieżki dźwiękowej do From Devil’s Breath – wyprodukowanego przez Leonardo DiCaprio krótkometrażowego filmu dokumentalnego o pożarach lasów, zmianach klimatycznych i sadzeniu drzew. Utwór koncentruje się na melodii gitary akustycznej i wielowarstwowym wokalu Smitha.

Bastille robią rewolucję!

Revolution to jedna z głównych piosenek Give Me The Future, inspirowana produkcją Quincy’ego Jonesa i Can’t Feel My Face The Weeknd

Refren opowiada o intymności ludzkiego połączenia w kontekście science fiction. Mówi również o wszystkich tych niesamowitych osobach, które spędzają swoje życie na próbach zmiany świata w pozytywny sposób. Naprawdę mnie zachwycają! Jeśli jesteś jednym z nich, wynalazcą, aktywistą lub naukowcem, musisz umieć wyobrazić sobie wersję przyszłości, która jest lepsza niż ta, która istnieje, i znaleźć w sobie energię do pracy, aby ta wizja stała się rzeczywistością. Wszystko to pośród innych rzeczy, z którymi się zmagasz! Chciałem więc ukłonić się w stronę tych osób. Zanim wydarzy się coś wielkiego, większość z nich będzie miała w głowie te małe rewolucje; zmianę perspektywy, która prowadzi do czegoś większego. - wyjaśnia Dan.