Bastille - nowa edycja ostatniego albumu grupy już dostępna!

i

Autor: Materiały prasowe Nowe wydawnictwo Bastille!

Bastille - nowa edycja ostatniego albumu grupy już dostępna!

2022-08-26 14:32

Rozszerzona edycja albumu „Give Me The Future + Dreams of The Past” zawiera nowe utwory, współprace i covery. Wydawnictwo promuje singiel „Revolution”.

Na początku tego roku Bastille wydali swój długo oczekiwany album #1 „Give Me The Future”. Krążek eksploruje wolną od ograniczeń futurystyczną krainę czarów i nową falę technologii, która pozwala zagubić się w wyobraźni i podróżować w czasie. Teraz zespół wydał kolejną część uznanego przez krytyków wydawnictwa, trzyczęściową rozszerzoną edycję albumu „Give Me The Future + Dreams Of The Past”.

Chcemy dać pełny obraz tego, co zamierzaliśmy uczynić albumem oraz zbadać koncept wybierania własnej przygody. Możesz zanurzyć się w idee przyszłości i elektronicznego świata, ale możesz też się cofnąć, pogrążając się w pamięci i nostalgii, z dala od technologii. Możesz też wybrać ucieczkę na parkiet - mówi Dan.

Bastille - nowa edycja ostatniego albumu grupy jest już dostępna!

Druga część wydawnictwa kontynuuje niektóre tematy i narracje oryginalnego albumu, zagłębiając się w piosenki, które są przesycone motywami zależności od technologii, więzi międzyludzkich i nieograniczonych możliwości życia online. Część trzecia stanowi mały powrót do uznanej serii „Other People’s Heartache”, otwierając się na współprace, covery i bezgraniczną kreatywność. Nowe piosenki coraz wyraźniej ukazują związek między przyszłością a przeszłością, na przykład w nostalgicznych kawałkach, takich jak inspirowane Graceland „Family Ties”. Napisany o wspomnieniach Dana Smitha z wizyty u jego zmarłej ciotki w RPA, utwór stanowi odpowiednik futurystycznego blasku podróży w czasie. Podobne emocje zapewnia nowy singiel – elektroniczny przebój „Revolution”.

Highly Suspect w Esce Rock - o najnowszych singlach, nadchodzącym albumie i trasie po Europie

Brzmienie wydawnictwa

„Revolution” to jedna z głównych piosenek „Give Me The Future”, inspirowana produkcją Quincy’ego Jonesa i „Can’t Feel My Face” The Weeknd.

Refren opowiada o intymności ludzkiego połączenia w kontekście science fiction. Mówi również o wszystkich tych niesamowitych osobach, które spędzają swoje życie na próbach zmiany świata w pozytywny sposób. Naprawdę mnie zachwycają! Jeśli jesteś jednym z nich, wynalazcą, aktywistą lub naukowcem, musisz umieć wyobrazić sobie wersję przyszłości, która jest lepsza niż ta, która istnieje, i znaleźć w sobie energię do pracy, aby ta wizja stała się rzeczywistością. Wszystko to pośród innych rzeczy, z którymi się zmagasz! Chciałem więc ukłonić się w stronę tych osób. Zanim wydarzy się coś wielkiego, większość z nich będzie miała w głowie te małe rewolucje; zmianę perspektywy, która prowadzi do czegoś większego - wyjaśnia Dan.

W trzeciej części albumu, „Other People’s Heartache”, Bastille ożywia tę energię poprzez współprace z innymi artystami: znajdziemy tu „Run Into Trouble” z Alokiem, „Eight Hours” z Tyde, cover klasyka Bruce’a Springsteena „Dancing In The Dark” i nowe utwory, w tym „Remind Me” i melancholijną balladę „Running Away”. Ostatnią piosenką na płycie jest przepiękna „Hope For The Future”, która uwydatnia świetlaną przyszłość zespołu. To utwór napisany na potrzeby ścieżki dźwiękowej do „From Devil’s Breath” – wyprodukowanego przez Leonardo DiCaprio krótkometrażowego filmu dokumentalnego o pożarach lasów, zmianach klimatycznych i sadzeniu drzew. Utwór koncentruje się na melodii gitary akustycznej i wielowarstwowym wokalu Smitha.

Żródło - Universal Music Polska