Barack Obama przedstawia swoją letnią playlistę. Nie zabrakło na niej rockowych akcentów!

i

Autor: AKPA Czego słucha Barack Obama?

Barack Obama przedstawia swoją letnią playlistę. Nie zabrakło na niej rockowych akcentów!

2022-07-28 15:57

Barack Obama - były Prezydent Stanów Zjednoczonych już dawno dał się poznać jak duży fan muzyki, nawet dość mocno orientujący się w popularnych trendach. Tradycją już jest, że polityk udostępnia w wakacje i na koniec roku swoje podsumowania tego, czego w danym okresie słuchał. Tym razem, jak co roku, Obama podzielił się ze światem swoją letnią playlistą - nie zabrakło na niej rockowych akcentów.

Barack Obama to amerykański polityk, przedstawiciel Partii Demokratycznej, w latach 2009-2017 był Prezydentem Stanów Zjednoczonych. W 2009 roku Obama został nagrodzony Nagrodą Nobla za za wysiłki w celu ograniczenia arsenałów nuklearnych i pracę na rzecz pokoju na świecie. Choć swoje stanowisko przestał pełnić pięć lat temu, to wciąż pozostaje jedną z najbardziej lubianych i szanowanych osób w Ameryce i na świecie. Po zakończeniu prezydentury Obama założył, wraz z żoną Michelle, firmę producencką Higher Ground Productions, która podpisała z platformą Netflix długoterminowy kontrakt na dostarczanie serwisowi własnych treści. W 2020 roku ukazała się autobiografia polityka, zatytułowana Ziemia Obiecana.

Damian Ukeje w Esce ROCK. "Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut”

Letnia playlista Baracka Obamy - czego słucha były prezydent USA?

Polityk dwa razy do roku dzieli się ze swoją społecznością listą książek i utworów muzycznych - robi to w okresie letnim i na koniec danego roku, w ramach własnego rankingu. Teraz przyszedł czas na tegoroczne wydanie letniej playlisty Baracka Obamy!

Lista ulubionych obecnie utworów polityka jest dość różnorodna - na jej szczycie znalazła się Beyoncé z promującym album Renaissance utworem Break My Soul. Popowych akcentów jest tu więcej, wystarczy wymienić Harry’ego Stylesa i hiszpańską wokalistkę Rosalíę. Playlista obfituje jednak w różne gatunki - od R&B, przez Bluesa, Country, Rap, po nieco mocniejsze klimaty.

Rockowe akcenty na letniej playliście Obamy

Obama wymienił wśród najczęściej słuchanych utworów sytuujących się w klimacie muzyki rockowej numer Let’s Go Crazy Prince’a z filmu Purple Rain z 1984 roku. Nie zabrakło też uwielbianego w Stanach Bruce’a Springsteena i klasyka Dancing in the Dark oraz nieżyjącego już Joe Cockera i Feelin’ Alright. Polityk nie jest jednak zamknięty na bardziej współczesne klimaty, stąd obecność na liście Jacka White’a i jego I’m Shakin i brytyjskiego indie rockowego duetu Wet Leg, a konkretnie utworu Angelica.