Muzyka

Artyści, których nienawidzi Courtney Love. Z czego wynika ta niechęć?

2024-03-11 20:32

Swego czasu to ona dzierżyła nieformalny tytuł najbardziej znienawidzonej osoby w świecie rocka. Obwiniano ją o śmierć lidera Nirvany, Kurta Cobaina, przypisywano jej, że cynicznie zbudowała karierę na popularności męża i wiele innych rzeczy. Artystka często odwracała czarny PR na własną korzyść, jak na gwiazdę rocka przystało. W końcu nie oczekujemy od nich „grzeczności”.

Z drugiej strony nie można nie zauważyć dużej roli jaką artystka odegrała w promocji kobiet na scenach rockowych. W czasach świetności grunge’u to ona stała się jego główną żeńską twarzą, wysyłając w świat jasny komunikat, że dziewczyny w rocku powinny istnieć na równych prawach z chłopakami, a nawet na tej scenie tak nie było.

Z trzeciej strony jej własna córka, Frances Bean Cobain w 2009 uzyskała od sądu oficjalny zakaz dla matki zbliżania się do niej. Jako przyczynę mająca wtedy 17 lat dziewczyna podała między innymi to, że Courtney zachowywała się niebezpiecznie dla jej zdrowia i była odpowiedzialna na śmierć domowych zwierząt. Ponoć chodziło o dwa koty i psa, z czego ten ostatni miał umrzeć od zatrucia się pozostawionymi w nieodpowiednim miejscu lekami Love. Do dziś matka i córka ścierają się na wielu polach.

Courtney ma także trwający od lat konflikt z Davem Grohlem i Kristem Novoseliciem, z którymi walczyła o prawa do zysków z twórczości Nirvany. Osobistych konfliktów z innymi gwiazdami ma na koncie znacznie więcej. Kogo więc i za co nienawidzi królowa kłopotów?

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów